top of page

Аномальна погода. Якою буде зима в Україні

Зима в Україні розпочалася з циклону Бенедикт, який приніс штормовий вітер та рясні опади. Незважаючи на те, що природний феномен Ла-Нінья, з яким пов'язують зниження температури у глобальному масштабі, все ще продовжується, синоптики обіцяють "надзвичайно теплу зиму". Кореспондент.net розповідає подробиці.
Погода у грудні

В Україну прийшов циклон Бенедикт із сильним вітром і розділив погоду на дві зони: одну половину української території цього тижня заливає дощами, іншу - засипає снігом.

Циклон сформувався над Північною Атлантикою і прийшов в Україну з північного заходу через Північну Європу, торкнувшись більшості областей.

Найхолодніше - на заході, півночі та в центрі України. Там у перші дні грудня очікуються нічні морози та мокрий сніг. У південних та східних областях буде відносно тепло та дощі.

"Ми очікуємо ще один циклон - Даніель. Відповідно, ближче до кінця тижня очікуємо опади у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. Вітер знову посилиться. Загалом, у плані погоди поточний тиждень видався досить бурхливим", - розповіла синоптик Гідрометцентру Олександра Хала.

По всій території України діє штормове попередження, оскільки швидкість вітру сягає 15-20 метрів за секунду.

"Потрібно триматися подалі від високих, особливо сухих дерев, оскільки загроза їх падіння досить велика. Не варто паркувати автомобілі під деревами та рекламними щитами. І краще оминати старі будинки з старим дахом", - додала Хала.

При цьому в четвер, 2 грудня, зміняться повітряні потоки, вони будуть з півдня, а це означає, що очікується потепління. "І весь сніговий покрив, який утворюється в середу, у четвер інтенсивно тане", - говорить синоптик Гідрометцентру Наталія Птуха.

Опади у вигляді снігу з дощем очікуються лише у Карпатах. На решті території триматиметься хмарна, але суха погода.

На півдні вночі збережеться мороз від 1 до 3 градусів, а от вдень потеплішає до 9-11 градусів вище за нуль. Відносно тепло буде і в центральних регіонах: ті самі 1-3 морозу вночі і 6-9 градусів тепла вдень.

На півночі, заході та сході вночі стовпчики термометрів опустяться до позначки 1-3 градуси морозу, а вдень піднімуться до 3-7 градусів з позначкою "плюс".

У п'ятницю, 3 грудня, погода буде вкрай нестабільною. На півночі та заході очікується мокрий сніг.

"У п'ятницю вночі та в першій половині дня в більшості областей ще збережеться тепла погода", - зазначає Птуха і додає, що у південних регіонах вночі очікується від 4 до 7 градусів тепла, а вдень до 14.

На сході та в центрі буде трохи прохолодніше: від 1 до 5 градусів тепла вночі та 6-10 градусів з позначкою "плюс" удень.

Наприкінці тижня похолодає на всій території України. Загалом погода у грудні 2021 року буде близька до кліматичної норми, свідчить прогноз, оприлюднений на сайті Гідрометцентру.

Так, середня місячна температура коливатиметься від 4 до 3 градусів тепла, що близько до норми. У межах норми буде у грудні та кількість опадів: 33-78 мм, у гірських районах місцями 81-105 мм. У північно-східній частині опадів очікується дещо менше за норму.

Заступник директора Гідрометцентру Леонід Прокопенко каже, що грудень наблизить нас до справжньої зими, але це може бути наприкінці місяця. "Таких суворих морозів, як і в попередні роки, не очікується, мінус 20 градусів у грудні можливі, але малоймовірні", - сказав синоптик.

Погода на всю зиму

Зима 2021-2022 року в Україні та Європі в цілому буде м'якою. Кількість опадів буде близькою до норми і лише на півночі Європейського континенту очікується їх надлишок, повідомив синоптик Ігор Кібальчич.

Згідно з Європейським центром середньострокових прогнозів, з грудня до лютого на більшій частині Європи очікується позитивна аномалія температури повітря, особливо в її східній частині, розповів синоптик.

"Добре помітно, що у всі три місяці Україна міститься в помаранчевій заливці на карті, що відповідає аномаліям +1…+2°С (відхилення розраховані відносно базового кліматичного періоду 1993 – 2016 років)", - зазначив синоптик.

За його словами, на користь м'якої зими в Україні також говорять прогностичні значення приземного поля тиску в Північній півкулі на найближчі три місяці, що свідчить, що в Україні очікуються часті відлиги та чергування опадів у вигляді снігу та дощу.

У той самий час синоптик не виключає епізодичні вторгнення холоду, які зазвичай є короткочасними і впливають середні значення.

Однак він зазначив, що зима як на території України, так і на більшій частині Європи з високим ступенем ймовірності виявиться теплішою за норму.

Прокопенко, своєю чергою, зазначив, що особливістю теперішніх теплих зим стала активізація південних та південно-західних циклонів, які призводять до сильних вітрів, завірюх, налипання мокрого снігу. Ще одна неприємність - різкі коливання температури, що призводять до туманів, особливо небезпечних при русі автошляхами.

Завідувач відділу прикладної метрології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух також каже, що ця зима буде теплішою за попередні.

Приблизно, 60 відсотків днів зими переважатиме аномально тепла погода. Проте така ситуація спостерігатиметься не весь час. Інші 40 відсотків днів погода може бути на рівні норми або нижче за норму, сказала вона.

Природний феномен Ла-Нінья, з яким пов'язують зниження температури у глобальному масштабі, з високою часткою ймовірності (90 відсотків) триватиме до кінця 2021 року та з помірною ймовірністю (70-80 відсотків) – протягом першого кварталу 2022 року, повідомила спеціалізована установа ООН Світова метеорологічна організація.

Ла-Нінья

Ла-Нінья сформувалася другий рік поспіль і, як очікується, вона триватиме на початку 2022 року, впливаючи на температуру та опади, повідомили в організації.

Фаза Ла-Ніньї дещо пом'якшує наслідки Ель-Ніньйо, що призводить до нагрівання нижніх шарів атмосфери та великих посух. Зокрема, пік Ель-Ніньо припав на найтепліший в історії рік – 2016.

Однак незважаючи на охолодний вплив цього кліматичного феномену, що природно відбувається, температури в багатьох частинах світу очікуються вищі за середні значення через накопичене тепло, що утримується в атмосфері внаслідок рекордно високого рівня парникових газів, йдеться в повідомленні організації.

Як зазначив генсек ВМО Петтері Таалас, внаслідок охолоджуючого ефекту Ла-Нінья 2021 рік не стане найтеплішим в історії спостережень, а лише "одним із найтепліших". За його словами, цей природний феномен "дасть лише короткий перепочинок, але не оберне назад довгострокову тенденцію потепління" на Землі.

Організація прогнозує "незвичайно теплу зиму" у північних та північно-східних районах Азії та в Арктиці. Температури, вищі за середні значення, очікуються на значній частині Європи, у східних і південно-східних областях Північної Америки, включаючи значну частину Карибського басейну, а також на північному сході Азії.

142 перегляди1 коментар

1 ความคิดเห็น


Yumi Vega
Yumi Vega
11 ก.พ. 2566

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/


ถูกใจ
bottom of page