top of page

Більшість бюлетенів у Чорнівці визнали недійсними

Під час перерахунку бюлетенів до районної ради із виборчої дільниці №730274 (село Чорнівка) визнали дійсними лише 4, при цьому 537 - недійсні. Про це розповів обласний координатор Громадянської мережі ОПОРА Богдан Старик, який був присутнім на засіданні Чернівецької міської територіальної виборчої комісії. Причиною для перерахунку стало пошкодження пакування виборчої документації при транспортуванні від дільниці до приміщення ТВК.


537 бюлетенів із переданих 541 до районної ТВК із дільниці №730274, що у селі Чорнівка Чернівецького району, визнані недійсними. Причиною є те, що члени дільничної виборчої комісії проставляли печатку так, що на бюлетені не залишалося номера дільниці, відповідно не можна було визначити печатка якої саме ДВК стоїть на бюлетенях. Отож Чернівецька міська виборча комісія зарахувала такі бюлетені до недійсних. При цьому, частина виборчих бюлетенів були визнані недійсними ще в ніч підрахунку голосів членами дільничної виборчої комісії.

Недійсними були і значна частина бюлетенів за кандидатів до обласної, міської рад та за міського голову Чернівців. Зокрема, 236 із 541 бюлетеня за міського голову було визнано недійсним (дільниця 730274), 430 із 540 за кандидатів до обласної ради визнано недійсними (дільниця 730274) , 433 із 544 до міської ради (дільниця 730274) .

“Коли ми зрозуміли, що через коронавірусну інфекцію люди наражаються на небезпеку, ми запропонували здати документацію на охорону поліції і прийти наступного дня. Представники дільниці №730274, тобто Чорнівка, захотіли здавати документацію одразу. Ми побачили, що один мішок надірваний, при цьому, в мішках були неупаковані документи, тому далі не було навіть що обговорювати - ми навіть не дивилися протоколи. Отже, комісія прийняла колегіальне рішення відправити Чорнівку на перерахунок”, - розповіла голова Чернівецької міської ТВК Анжела Саїнчук.

“Говорити про злий умисел членів ДВК, які проставили печатки у невідповідних місцях немає підстав, тут, скоріш за все, зіграв роль людський фактор. Окрім того, хочу зазначити, що недійсними були бюлетені від усіх політичних сил та кандидатів на посаду міського голови, тому стверджувати про упередженість членів ТВК теж не можемо”, - прокоментував ситуацію обласний координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернівецькій області Богдан Старик.

Зазначимо, що станом на вечір 6 листопада, у Чернівецькій області досі не пораховано всі бюлетені та не оголошені результати вборів загалом в області.

Відповідно до пункту 29 статті 250 Виборчого Кодексу України у разі виникнення сумнівів щодо дійсності виборчого бюлетеня у випадках, передбачених підпунктом "д" пункту 1 і підпунктом "д" пункту 2 цієї частини, питання вирішується дільничною виборчою комісією шляхом голосування. При цьому кожен член комісії має право особисто оглянути виборчий бюлетень. На час огляду виборчого бюлетеня підрахунок інших виборчих бюлетенів припиняється. Також, якщо на бюлетенях відсутня відповідна печатка відповідної виборчої комісії, то такі бюлетені є недійсними (підпункт “а” пункту 1 частини 29 та підпункт “а” пункту 2 частини статті 250 Кодексу).


Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого кодексу України.

Згідно з частиною 2 статті 255 Виборчого кодексу України відповідна територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (у тому числі з позначкою "Уточнений") дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці не пізніш як на дев’ятий день з дня голосування (3 листопада) встановлює підсумки голосування по кожному виборчому округу.

Відповідно до частини 2 статті 268 Виборчого кодексу України відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів, зазначених у частині першій цієї статті (у тому числі протоколів з позначкою "Уточнений"), а в разі проведення повторного підрахунку голосів виборців - на підставі протоколів відповідної територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, не пізніш як на дванадцятий день з дня голосування (6 листопада) встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів сільського, селищного, міського голови, депутатів у багатомандатних виборчих округах в день виборів (день повторного голосування), про що складає протокол.

231 перегляд1 коментар

1 comentário


Yumi Vega
Yumi Vega
11 de fev. de 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/


Curtir
bottom of page