top of page

Вже у травні в Новоселиці може з’явитись новий центр надання адмінпослуг

Першим кроком до появи у Новоселиці сучасного центру надання адміністративних послуг став візит регіональних спеціалістів Західного регіону Програми «U-LEAD з Європою» та представників Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Тобто робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Фахівці центру оглянули приміщення комунальної власності, де можна розмістити Центр, де жителі не лише громади, а й всього району зможуть отримати всі адмінпослуги (загальний перелік їх сягає сотні) без дурної біганини кабінетами і установами. Європа готова фінансувати частину витрат, зокрема, методологічне, комп’ютерне та програмне забезпечення, планування приміщень, створення електронної черги та цифрового документообігу тощо.

На думку експертів з приміщень, які вони бачили (навчальний комбінат, бібліотека, колишній «Ощадбанк», будинок культури) найбільш придатним є будинок культури. Втім, нинішні приміщення райдержадміністрації і райради аж ніяк не гірші.


Після оглядин відбулася нарада у міськраді, під час якої експерти розповіли як повинен працювати Центр, чим він повинен бути забезпечений, що необхідно для початку роботи з його відкриття. До речі, центр може стати об’єднаним, тобто районний ЦНАП буде ліквідовано, а послуги нового ЦНАПУ надаватимуться всім жителям району і не тільки.

Якщо все буде виконано правильно, ЦНАП у Новоселиці може з’явитись вже в травні наступного року.

79 переглядів1 коментар
bottom of page