top of page

Видання Новоселиччини - гендерно найчутливіші гіперлокальні медіа Буковини: моніторинг

Упродовж 11-17 лютого 2020 р. уперше було проведено гендерний моніторинг гіперлокальних медіа, до якого потрапило і 10 видань Чернівецької області. Зокрема, аналізу підлягали публікації: 5 районних газет - «Вижницькі обрії» (м.Вижниця), «Вільне життя» (м.Кіцмань), «Голос краю» (м.Заставна), «Слово правди» (м.Новоселиця», «Хотинські вісті (м.Хотин) та 5 інтернет-видань - «Глибока.info», «Заставна сьогодні», «Новоселиччина», «Північно-Бесарабський портал» та «Сторожинець.info».

Проаналізовано198 публікацій: 112 у друкованих та 86 у стрічках новин інтернет-виданнях за визначеними методологією критеріями:1) представленість жінок/чоловіків як експерток/експертів (тих, хто коментує, чию думку цитують) та як героїнь/героїв;2) застосування фемінітивів;3) наявність стереотипів та сексизмів у журналістських матеріалах;4) наявність тематичних публікацій.

За співвідношенням жінок/чоловіківбуковинські друковані видання можна розташувати у такому порядку: «Слово правди» (58,5%), «Вільне життя» та «Хотинські вісті» (по 42%), «Голос краю» (34,5%), «Вижницькі обрії» (32%);

За кількістю фемінітивів серед газет на першому місці «Вижницькі обрії» та «Слово правди» (90% та 88%), далі «Хотинські вісті» (59%), «Голос краю» (50%), «Вільне життя» (40%)

Згідно з цими даними, найбільш гендерно чутливим друкованим виданням у лютому стало «Слово правди» (68%), на другій позиції – «Вижницькі обрії» (51%), на третій із незначним відривом – «Хотинські вісті» (47,7%).

Інтернет-видання теж надають перевагу чоловікам як експертам, так і героям. Експертками жінки були у 35%, а героїнями – у 30% випадків. «Олюднених» інформацій небагато, відтак і кількість згадуваних осіб незначна.

0% експертів – у темах культури/релігії, медицини/здоров’я, іншому, але100% - у новинах про політику, спорт і криміналі/дтп/нс; порівну з експертами – у темах війни/армії, 43% експерток –у публікаціях на економічну тематику. Зовсім немає в політиці, освіті, спорті.

Героїнями стрічок новин жінки стали у темах освіти/науки (75%), культури/ релігії (67%), розваг/дозвілля (53%). Натомість небагато у темах влади/політики та криміналу (по 23%), волонтерства/благодійництва (10%), війни/армії (9%), зовсім немає в новинах економіки, екології, охорони здоров’я, спорту.

За рівнем дотримання балансу медіа розташувалися в такій послідовності: «Новоселиччина»(65%), далі - «Глибока.info» (44,5%), «Північно-Бесарабський портал» (39%), «Сторожинець.info» (17%) та «Заставна сьогодні»(13,5%).

Інтернет-видання здебільшого або завжди вдаються до маскулінитивів, тримає баланс «Північно-Бесарабський портал».

За кількістю фемінітивів інтернет-видання розташовуються так: «Північно-Бесарабський портал» (44%), «Глибока.info» та «Заставна» (по 29%). Сайти «Новоселиччина» та «Сторожинець.info» - 0%.

За гендерною чутливістю серед інтернет-видань лідером у лютому 2020 р. є «Новоселиччина»(43%) – завдяки вживанню фемінітивів, на другій сходинці–«Північно-Бесарабський портал» (40,7%), найнижча позиція - у «Сторожинець.info» (11%).

106 переглядів1 коментар

1件のコメント


Yumi Vega
Yumi Vega
2023年2月13日

Very helpful advice in this particular post! It’s the little changes that make the largest changes. Thanks for sharing! https://j9korea.com/


いいね!
bottom of page