top of page

Все про зміни у виплаті пільг на житлово-комунальні послуги

З 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок призначення виплат залишається майже незмінним.

Отже, з 01.10.2019 суму пільги розраховують структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Новий механізм виплати пільг передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг. Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій і дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика.

Тобто, якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі – заощаджені гроші вони можуть залишити собі.

Яким чином можна отримати монетизацію пільг на житлово-комунальні послуги з 1 жовтня 2019 року?

Новий механізм дає два варіанти одержання допомоги:

Безготівкова монетизація – коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти (раз на рік). В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соцзахисту;Готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок АТ «Ощадбанк» і кожен місяць отримувати «живі» гроші.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, потрібно щорічно до 15 жовтня (15 травня) звертатися до управлінь соціального захисту, з метою надання заяви, в якій зазначити реквізити банківського рахунку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою з початку опалювального (неопалювального) сезону .

Про зміни – повідомляємо вчасно!

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (змінився склад сім’ї, набір житлово-комунальних послуг, зміна місця реєстрації/проживання, одруження/розлучення/народження дитини тощо).

Стежимо, щоб не було заборгованості

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

До 25 вересня та 25 квітня до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення буде надаватися інформація про суму простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.

У разі існування простроченої понад місяць заборгованості по оплаті за спожиті житлово - комунальні послуги (на дату надання такої інформації) заборгованості, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

ВАЖЛИВО

За отриманням інформації про будь-які питання, пов'язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати), пільговики звертаються до виконавців комунальних послуг. Сайти для споживачів газу ПАТ «Чернівцігаз збут» - https://104.ua, для споживачів електроенергії «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія»- https://www.myenergy.cv.ua.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ "Ощадбанк". Інформація надається в порядку, визначеному АТ "Ощадбанк". Сайт АТ «Ощадбанк» - https://www.oschadbank.ua/ua/sd .

ДО УВАГИ

Для правильного розрахунку суми нарахування за спожиті житлово-комунальні послуги та визначення будь-якої заборгованості, споживачі, у тому рахунку і пільговики, зобов`язані щомісяця надавати до свого Оператора системи розподілу (ПАТ «Чернівцігаз збут», «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія»- покази електро-, газо- лічильника на 1–е число у термін до трьох робочих днів місяця наступного за місяцем за який надаються дані.

За додатковою інформацією звертайтеся в управління праці та соціального захисту населення за адресою: м.Новоселиця, вул..Чкалова,7, каб.39, т.5-09-69

Начальник відділу персоніфікованого обліку

осіб, які мають право на пільги управління праці

та соціального захисту населення Новоселицької РДА

Вікторія Роман

813 переглядів1 коментар
bottom of page