top of page

Відео: Що означає надзвичайний стан для Чернівецької області

Запроваджується надзвичайний стан на території всієї України, він регламентується законом України про НС і він кардинально відрізняється від воєнного стану. Важливо не плутати цих 2 поняття.

Про це на терміновому брифінгу повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, пише molbuk.ua

"Щойно у нас завершилася селекторна нарада з офісом Президента України. Також там були і міські голови обласних центрів України. Там сказано було, що ми діємо з органами місцевого самоврядування, з усіма областями злагоджено і єдині як ніколи", - сказав Осачук.

Що означає режим надзвичайного стану:

На території областей починають діяти обласні штаби під головуванням голів ОДА.

- До оперативного штабу кожної області входять під головуванням голови ОДА входять силовики, правоохоронці, збройні сили, міські голови, голови обласної влади та представники місцевого самоврядування.

- Законом про НС не передбачене введення комендантської години на території областей та міст до тих пір, поки не буде прийняте додаткове рішення з цього питання. Натомість встановлюється посилений контроль щодо в’їзду та виїзду з території міст та областей. Також може обмежуватися рух транспорту, здійснюватися їх огляд. Також буде встановлюватися заборона на проведення будь-яких масових заходів, заборона проведення мітингів.

"Саме Верховна Рада повинна схвалити рішення про введення надзвичайного стану протягом 48 годин. Таке рішення ВР ми очікуємо вже сьогодні", - сказав Осачук.
742 перегляди0 коментарів
bottom of page