top of page

Відміна «зеленої зони» для України не означатиме заборону в’їзду в ЄС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що 12 країн-членів Європейського Союзу взагалі не змінювали правил в'їзду для українців після виключення України із "зеленого списку" країн, громадянам яких дозволені подорожі у час пандемії коронавірусу.

Про це глава МЗС сказав в ефірі програми "Сніданок з 1+1".

За його словами, 15 країн-членів Євросоюзу з 27 змінили правила в'їзду, але принципово зберегли можливість подорожей для вакцинованих українців.

"Решта – 12 країн Європейського Союзу зараз взагалі не змінили жодних правил. Тобто, усе залишилось так само як було до виключення України з "зеленого" списку. І ми зараз просимо їх: або залишити все так як є, або якщо вони все ж таки будуть змінювати правила, щоб можливість подорожей зберігалася. Можна там додаткові якісь умови запроваджувати, але щоб подорож, наприклад, без карантину для вакцинованого збереглася", – сказав Кулеба.

Зі слів Кулеби випливає, що йдеться про такі країни: Болгарія, Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Італія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Португалія, Румунія та Словенія.

При цьому глава МЗС відзначив, що українські COVID-сертифікати визнаються в усіх країнах ЄС.

Як повідомляв УНІАН, раніше 15 країн-членів Євросоюзу зберегли можливість вакцинованим українцям подорожувати. Це Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Кіпр, Нідерланди, Хорватія, Чехія, Ірландія, Словаччина, Швеція, Франція, Іспанія, Греція та Латвія.

9 листопада у Європейському Союзі оновили "зелений" список країн, громадянам яких дозволено в'їзд у країни-члени ЄС у період пандемії коронавірусної інфекції, і виключили з нього Україну та Сінгапур.

Водночас, голова МЗС Дмитро Кулеба доручив усім дипломатичним установам України у країнах Європейського Союзу докласти зусиль задля збереження відкритості кордонів для українців в Євросоюзі. В МЗС зазначають, що офіційна рекомендація Ради ЄС щодо виключення України з "зеленого списку" не означає, що українців чекає тотальне закриття кордонів Євросоюзу.

50 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page