top of page

Відміна сертифікації авто: фейк

Нещодавно ЗМІ України поширили інформацію про те, що Кабінет Міністрів України тимчасово скасував обов’язкову екологічну сертифікацію автомобілів на єврономерах. Начебто, в уряді необхідність отримання такого сертифікату тимчасово скасували, - до кінця травня 2019 року. Начальник ТСЦ № 7343 Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області Сергій Удалов заявив, що ця інформація не відповідає дійсності:


- Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року . У тимчасовий порядок внесено часткові зміни до підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 738 «Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання» та пункту 6 Тимчасового порядку, у частині наявності документа, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

Тобто, встановлено, що митне оформлення транспортного засобу, який підпадає під дію Тимчасового порядку, здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, або реєстраційного документа на транспортний засіб, виданого реєстраційним органом країни реєстрації такого засобу, в якому визначено рівень екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб.

Жодних постанов чи інших нормативних актів щодо відміни сертифікатів відповідності, не приймалося. Отже, проведення першої державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови надання сертифікату відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання

74 перегляди0 коментарів
bottom of page