top of page

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Черленівці

8 та 9 травня в Україні згадують про страшні події, 76-річної давнини, які принесли багато горя в українські родини. Ці дні присвячені всім жертвам Другої світової війни.

В Черленівці також вшанували пам՚ять воїнів, загиблих у роки війни. Біля пам՚ятника було здійснено поминальний молебень, присвячений пам՚яті загиблих, полеглих у боротьбі за звільнення України і перемоги над нацизмом, молебень за мир в Україні.

З нашого села було мобілізовано 214 осіб. Не повернулися з війни 68 воїнів. Їхні імена записані на пам՚ятнику в центрі села. Як зазначив староста села Олександр Ротар: « Цього року було сумно, адже в селі не залишилось жодного ветерану. Є лише один учасник бойових дій. Це Григораш Василь.» Олександр Георгійович згадував часи, коли ветерани збирались за святковим столом. Кожен з них розповідав свою історію часів війни. І в кожного вона була особливою. Але, найчастішим питанням між ними було «Що ти зробив для Батьківщини?». Їхня любов до рідного краю, пам*ять про бойові подвиги, витривалість і сила духу є для нас зразком справжнього патріотизму та благородства.

А ще, біля пам՚ятника, я зустріла уродженку нашого села Нікіфорюк Марію Матвіївну, яка зараз проживає у Верхніх Петрівціях Сторожинецького району. Кожного року вона при՚їжджає в рідне село, щоб згадати свого родича Боднарюка В.Ф.

Давайте завжди пам՚ятати з честю і гідністю тих героїв які подарували нам мир і свободу. Дивімося в майбутнє з доброю надією. Нехай відгомони війни залишаться тільки в книгах і фільмах.

Брябін Віталіна,

студентка 2-го курсу ЧНУ

ім. Ю. Федьковича,

спеціальність «Журналістика

та кросмедійність»

77 переглядів0 коментарів
bottom of page