top of page

Держгеокадастр анонсує масовий дерибан залишків земель?

"Те, що там зараз відбувається – це треш. Ми виходимо з того, що там абсолютно прогнила система, де працюють переважно корупціонери", – саме так висловився про Держгеокадастр прем’єр-міністр Олексій Гончарук, який, до речі, днями побував на Буковині. Сказав він це не тоді, але, як нам відомо, на зустрічах з представниками органів місцевого самоврядування з прем’єром у Чернівцях мова йшла і про Держгеокадастр, вірніше про те, чим займається це відомство, вчувши про можливу ліквідацію і майбутні закони щодо продажу землі.

Скандали, пов’язані з тим, що Держгеокадастр на свій розсуд роздає землі у селах Новоселиччини, і не тільки (вірніше, поза межами сіл на землях, які перебувають у державній власності), виникали неодноразово. Найгучнішими з них була історія із сільськими пасовищами у Топорівцях і Тарасівцях.

Перший гучний конфлікт виник у Топорівцях, де людям вдалося відвоювати землю лише після того, як вони кілька разів перекривали дорогу. Нагадаю, вибухнув він через скандальне рішення Головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області щодо передачі 10 гектарів землі, якою користувалися місцеві мешканці, одній родині. Сільрада відмовилася схвалювати подібне рішення, вірніше, «позицію» відхилили. Коли мешканці села перекрили дорогу, до них приїхали чиновники з Чернівців з того ж Держгеокадастру. Вони пообіцяли селянам, що відхилять це рішення.

Подібна ситуація виникла згодом у Тарасівцях. Тут виник серйозний земельний скандал через те, що протягом 2016-2017 років від головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області до виконкому Тарасівецької сільської ради надійшло 72 запита стосовно надання позицій для розробки проектів землеустрою з подальшим відведенням цих земельних ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства. Тобто, землі Держгеокадастр збирався передати у приватну вланість, здебільшого не жителям села. І, звісно, цілком законно. Оскільки формально землями поза межами населених пунктів розпоряджається сааме облуправління Держгеокадастру. Йшлося про близько 140 гектарів землі. І цей скандал після неодноразових зустрічей чиновників від землі з селянами дещо вщух. Сьогодні, коли стало відомо про майбутній ринок землі і можливу ліквідацію відомства, що з одного скандалу успішно встрягає в інший, здається тут вирішили наостанок «закрити» білі плями і заодно поліпшити матеріальне становище.

В. о. старости с. Рідківці Василь Корнецький дізнався про те, що 12 ділянкам поза межами села Рідківці (в адміністративних межах села) Держгеокадастром присвоєно кадастрові номери. А це, не багато ні мало – 24 игектари. Що характерно – на ділянці, яка планувалася колись під розширення цвинтаря. За діючим законодавством, у сільській раді, в цьому випадку – Магальській сільській раді ОТГ, Держгеокадастр зобов’язаний «погоджувати позицію». Жодного запиту щодо погодження у сільраду не надходило. Відповідно подібні «позиції» в громаді може погодити лише сесія сільради. Втім, досвід Топорівців доводить, що погодження чи не погодження – для Держгеокадастру не має великого значення.

Подібна ситуація виникла в Маршинцях. Тут сільрада, ще до об’єднання з Новоселицею у громаду, прийняла рішення про надання «позицій» на земельні ділянки учасникам бойових дій. Нещодавно тут також отримали повідомлення про те, що Держгеокадастр має намір присвоїти кадастрові номери цим ділянкам, але вже за заявами зовсім інших осіб. Маршинчани вирішили вчинити інакше – днями до Головного управління Держгеокадастру подали відповідні заяви жителі села, яким сесія погодила виділення цих земель.

Не менш тривожні повідомлення надходять і з Мамалигівської громади – тут, попри великий дефіцит вільних площ, ще залишилось декілька ділянок поза межами сіл, які можуть бути передані учасникам АТО. Але в селах вже з’являються «ходоки», які активно цікавляться вільними угіддями. Поки що до присвоєння кадастрових номерів справа не дійшла, але виглядає на те, що в геокадастрах вирішили наостанок ліквідувати «білі плями» на картах району. Тож, шановні старости, голови громад і сільські голови – пильнуйте землі своїх громад, бо, здається, на них накинули оком.

208 переглядів0 коментарів
bottom of page