top of page

До уваги СГ, які нараховують доходи фізичним особам у вигляді орендної плати за земельні ділянкиНовоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області інформує, що Законом України від 10.07.2018 №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» доповнено, зокрема,пункт 168.4 статті 168, який визначає порядок сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб, підпунктом 168.4.9 такого змісту:

«Суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).»

Податковими агентами щодо податку на доходи фізичних осіб є зокрема, самозайняті особи, які зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичних осіб з доходів, що виплачуються таким особам, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV Кодексу – це визначено п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу.

Отже, податковий агент, зокрема, самозайнята особа, яка здійснює нарахування (виплату) доходів фізичній особі у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, починаючи з 15.08.2018 сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Таким чином, відповідно до п.63.3 ст.63 Кодексу, платники податків, у тому числі самозайняті особи, які здійснюють нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення фізичним особам, підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням, зокрема, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, тобто, зобов’язані стати на облік до органу фіскальної служби за місцезнаходженням орендованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення за неосновним місцем обліку.

Детальніше з інформацією з цього приводу можна ознайомитись у листі ДФС України від 02.11.2018 №34087/7/99-99-13-01-02-17.

19 переглядів0 коментарів
bottom of page