top of page

За спалювання трави - кримінальна відповідальні

Упродовж 28 лютого, на території Чернівецької області сталося майже два десятки пожеж сухої трави. Через сильний вітер вогонь швидко поширювався та міг призвести до тяжких наслідків.


Пам’ятайте: за порушення правил пожежної безпеки передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки у лісах (стаття 77) та самовільне випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1). Винним особам доведеться сплатити штраф у розмірі до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до 100 – якщо такий факт зафіксовано у межах природно-заповідного фонду.

У разі знищення або пошкодження лісових масивів, настає кримінальна відповідальність (стаття 245 Кримінального кодексу України) – до 10 років позбавлення волі.

Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду карається позбавленням волі на строк до 12 років (стаття 252 Кримінального кодексу України)

Якщо внаслідок порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки виникло загорання, що заподіяло шкоду здоров'ю громадян, призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, стаття 270 Кримінального кодексу України передбачає покарання на строк до 8 років позбавленням волі.

За умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом карається позбавленням волі на строк до десяти років (стаття 194 Кримінального кодексу України).

Щоб запобігти таким порушенням законодавства:

не спалюйте сміття та сухостій;не залишайте розпалені вогнища;будьте вкрай обережними з сірниками, недопалками та іншими предметами, що можуть призвести до пожежі.

32 перегляди0 коментарів
bottom of page