top of page

Кого завтра можуть не пустити на роботу

Від завтра, 8 листопада, працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи до моменту вакцинації. При цьому щеплені однією дозою зможуть працювати далі.

Про це наголосив заступник міністра - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“8 листопада 2021 року набуває чинності відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковим профілактичним щепленням. Відповідно до цього наказу обов’язковим щепленням будуть підлягати працівники трьох категорій: працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, працівники місцевих державних адміністрацій і, відповідно, їх структурних підрозділів, працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти та також наукових установ незалежно від форми їх власності. ...Працівники вказаних організацій, якщо вони на 8 листопада 2021 року не матимуть щеплення від COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки вони не отримають щеплення від COVID-19”, - сказав чиновник.

За словами Кузіна, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання - абсолютні чи тимчасові - до вакцинації та надали відповідний медичний висновок закладу охорони здоров’я. “Зараз ця форма довідки №028 перебуває на затверджені центральних органів виконавчої влади, в довідці не буде вказуватися діагноз. Керівник установи може на законних підставах вимагати пред’явлення саме такого висновку. Якщо протипоказання тимчасові, то такий медичний висновок, така довідка, буде видаватися на певний проміжок часу - від 3 або більше місяців. І після того, як термін дії такої довідки завершиться, людина має отримати щеплення”, - сказав Кузін.

Теги:

126 переглядів0 коментарів
bottom of page