top of page

На Новоселиччині впроваджуватимуть систему "електронних рецептів"

Майбутнє впровадження так званої системи "електронних рецептів" в аптечних і медичних закладах Новоселицького району обговорювали сьогодні у голови РДА Є Бойко.


З 1 квітня 2019 року в Україні запроваджується нова форма електронного рецепту, який, на думку керівництва медичної галузі, буде зручнішим як для медзакладів, так і для пацієнтів. що передбачає створення і пересилку медичних призначень за допомогою комп’ютера і мережі Інтернет. Система надає доступ до даних призначень лікаря, фармацевта, медсестри або особам, які здійснюють догляд за хворим; і при цьому захищена від проникнення сторонніх осіб. Використання системи електронних рецептів дозволяє знизити частоту помилок при призначенні медикаментозної терапії, полегшує координацію між лікарем і фармацевтом.

Спочатку його буде запроваджено для роботи з програмою «Доступні ліки», пізніше — для всіх призначень. Як на практиці запровадити відпуск ліків через мережу Інтернет намагався пояснити фармацевтам, які прийшли на нараду, НКУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району" В'ячеслав Бежан. Аптекарі і раніше не надто рвалися працювати в системі доступних ліків, які за рецептами, виписаними лікарями, оплачувала держава. Отже і на цю зустріч прийшли представники лише 8 з 17 аптечних закладів, які працюють на Новоселиччині. ЯК пояснив В. Бежан, з 1 квітня "доступні ліки" зможуть реалізовувати лише аптеки, підключені до централізованої електронної системи, а кошти надходитимуть від Національної служби здоров’я України.

Фармацевти нарікали на відсутність належного комп'ютерного обладнання, насамперед в сільських відділеннях, недобросовісну конкуренцію з боку "немісцевих" аптек, які з'являються чи не щодня. Одночасно всі сімейні лікарі, прерогативою яких є призначення лікування, у тому числі і "доступних ліків" призначати їх зможуть лише через Е-рецепти, тобто аптеки, не підключені до централізованої системи продавати їх, і відповідно, отримувати лікування просто не зможуть. Тим більше, в майбутньому на подібну систему перейдуть всі лікувальні заклади, у тому числі стаціонари, які отримуватимуть ліки від держави.

Але навіть не технічні складнощі є найбільшою проблемою. Далеко не всі жителі району з різних причин досі не уклали угод з сімейними лікарями (нині трохи більше 70% у районі). Це означатиме, що такі пацієнти просто не зможуть отримувати ліки за системою "доступні ліки", а у ближчому майбутньому не отримуватимуть безкоштовного (тобто, оплаченого через Національну службу здоров’я України).

Всі замислились і пішли студіювати Інтернет.

438 переглядів0 коментарів
bottom of page