top of page

На період карантину малий та середній бізнес може отримати допомогу по частковому безробіттю

Представники малого та середнього бізнесу на Буковині можуть скористатися підтримкою служби зайнятості та отримати допомогу по частковому безробіттю. Таку допомогу можуть отримати роботодавці, які:


- Зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

- Сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

Цей вид грошової підтримки надається суб’єктам господарюваня за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З цих коштів роботодавець платить працівникові зарплату, при цьому не припиняючи з ним трудові відносини. Це допоможе мінімізувати втрати бізнесу через скорочення або призупинення діяльності та підтримати роботодавців в карантинний та пост карантинний період (до 30 календарних днів після карантину) - зазначає директор Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Едуард Топала.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску для подання документів. Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності ( вказаний термін на даний час Верховною Радою збільшено до 90 днів, однак очікується внесення Кабінетом Міністрів України зазначених змін до відповідного Порядку надання допомоги по частковому безробіттю).

Для отримання компенсації необхідно подати:

1. Заяву в довільній формі . У ній необхідно зазначити належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст..55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;

2. Засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення/скорочення діяльності;

3. Відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вказавши прізвище, ім’я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду(або серію та номер паспорта для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду);

4. Довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану місцевим органом Державної податкової служби.

Довідково. Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом. Розмір допомоги встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановленому Законом на 2020 рік (4723 грн.)

З детальною інформацією як отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину можна ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості https://bit.ly/3c5NA3n або зателефонувавши за номером телефону Новоселицької районної філії Чернівецького ОЦЗ 03733 5-07-58.

Директор Новоселицької районної філії

Чернівецького ОЦЗ – Топала Едуард Валентинович

160 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page