top of page

На інсулін попросили у громад, школи – передали, грамоти – вручили

Відбулася сесія Новоселицької районної ради. Оскільки проходила вона напередодні Дня місцевого самоврядування, то на початку вручили грамоти і квіти сільським головам, депутатам і працівникам рад.

Після цього виступив керівник комунальної установи «Новоселицька районна лікарня» Валерій Калараш. Він повідомив про ситуацію, яка склалася цього року із фінансуванням інсуліну для хворих на цукровий діабет в районі. За його словами, грошей цього року на закупівлю цих ліків катастрофічно не вистачало, тож щоб покрити дефіцит (частково) з обласного бюджету виділили 285 тис. грн., ще 100 тис. грн. своїм рішенням додала районна рада, а решту - 150 тис. грн., Калараш попросив у громад. Відповідно до кількості хворих 70 тис. у Новоселицької і по 30 у Магальської і Мамалигівської. З наступного року кошти на інсулін виділятимуться централізовано Національною службою здоров’я.

Потім перейшли до розгляду питання про внесення змін до бюджету. Переважно вони стосувалися скорочення резервного фонду, частину якого скерували на виплату зарплат бюджетникам сіл Ванчиківці, Костичани і Черленівка, перерозподілу коштів щоб позакривати «дірки» та грошей, які виділили громади і сільради на їхні ж потреби.

До речі, ідея створення госпітальних округів «почила в бозі»: рішення про делегування до Хотинської медичної ради не розглядали, оскільки Кабмін вже вирішив, що в області буде лише один медичний округ і членів медичної ради призначатиме голова ОДА. Натомість розглянули рішення і погодили передати Новоселицькій ОТГ музичну і художню школи. Також передали в Новоселицьку ОТГ «Інклюзивно-ресурсний центр».

Обговорили перспективи функціонування ще кількох районних установ: Будинку дитячої творчості, ДЮСШ, районного Центру спортивного туризму, Міжшкільного НВК та районного методичного кабінету. Якою в районній раді бачать долю цих установ - зрозуміти не складно. Чи потягне все це і одразу Новоселицька ОТГ? Тож прийняти, безумовно, приймуть. Але не все, не всіх і не одразу. Зокрема, розглядається питання створення на базі райметодкабінету окремої юридичної особи. Що з того вийде?

Окремо розглянути долю районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Тут ще складніше, бо ОТГ, схоже, вважають, що їм вистачить власних служб.

Районна рада віддала на баланс Новоселицької ОТГ також приміщення на Центральній, 37, де зараз РДА. Тож адміністрація тепер в приймах і не факт, що надовго.

З приємного: на самому початку сесії прийшло розпорядження Кабміну про виділення коштів на будівництво Мамалигівської амбулаторії, а також ремонт Боянської, Рокитнянської, Зеленогайської, Ванчиковецької, Костичанівської, Черленівської і ще кількох амбулаторій та закупівлю цілої купи санітарних авто, які навіть не встигли до сесії порахувати. В результаті перерозподілили ці кошти відповідним чином. Вони будуть перехідними, тож з будівництвом і ремонтами не поспішатимуть.

Під завершення прийняли рішення про умови оплати праці голови райради і заступника голови райради на наступний рік. Оптимісти...

226 переглядів0 коментарів
bottom of page