top of page

Олександр КЛИМЕНКО: «Я звертаюсь до людей мовою, яка торкається сердець»

У день 563-ї річниці першої письмової згадки про

м.Новоселиця відбувся святковий концерт, який підготували

працівники закладів культури і освіти Новоселиччини. У

залі районного будинку культури був аншлаг. Попередньо

концерт планувався в міському парку, але погода внесла

корективи. Тож зала РБК була переповненою. Родзинкою

свята став виступ Олександра КЛИМЕНКА, протоієрея

Бориспільської єпархії і одночасно переможця «Голосу

країни-7».


Він здобув перемогу у цьому престижному

конкурсі, що, мабуть, символічно, з піснею Миколи Мозгового

«Материнська любов». На Дні міста отець Олександр

виступив на запрошення настоятеля Свято-Георгіївської

церкви м.Новоселиця о. Петра Горбуля. Після чудового

виступу, овацій та знайомства з шанувальниками на сцені

Новоселицького РБК, Олександр Клименко поспілкувався з

нашим кореспондентом.

- Отче, такий шалений успіх на сцені, концерти і одночасно служіння у церкві...

Ви себе ким більше зараз відчуваєте - співаком, шоуменом чи, все ж таки, священиком?

- Ви знаєте, так питання мені ще не формулювали. Безумовно священиком. Шоумен - це, все ж таки, людина, яка створює певну атмосферу, епатує, викликає емоційний сплеск у аудиторії. Я ж намагаюсь звертатись простими словами, мелодіями, без використання якихось сценічних ефектів. Я звертаюсь до аудиторії мовою, яка торкається сердець.Це моя проповідь. Між піснями я говорю з людьми, намагаюся донести до них те, що в мене на серці. Тому, все ж таки, священик і якщо постане вибір між священництвом і співом – виберу перше.

- Де ви служите, чим займаєтеся, крім сценічних виступів?

- Я служу в с. Недра під Києвом, будую храм в м. Березань, очолюю єпархіальний відділ церкви і культури нашої єпархії, проводжу лекції на біблійні теми, не співаю, а саме тлумачу Біблію: відповідати на складні душевні питання. Сподіваюся, це мені вдається. Я завершую підготовку першого альбому в своєму житті і маю намір об’їхати з ним всю

Україну.

- В Новоселицю ще приїдете і як ви сюди сьогодні потрапили?

- У вас чудове місто, здивований краєм, який показує всій Україні урок толерантності, уміння уживатися поруч людям різних національностей і віросповідань. У вас чудовий храм. Я давно знайомий з отцем Петром, тому на його запрошення приїхав виступити перед новосельчанами.

- Навряд чи обійдемося без політики. Зараз скрізь постає питання переходів громад до Православної церкви України. Що ви думаєте про цю ситуацію?

- Так, питання не просте. Насамперед, я думаю, що не можна змішувати віру і політику. В моєму храмі ви не почуєте слова про політику. Коли виникла ця ситуація, що вірою починають займатися президенти, прем’єри, мери тощо? Не варто цього робити. Для мене важливо зберегти внутрішню незалежність і не буду змінювати себе за чиєюсь вказівкою. Люди повинні самі вибирати куди ходити і як молитися. Про це можна говорити дуже довго.

- Як вам концерт, аудиторія в залі?

- Чудові виступи, прекрасні діти, талановиті артисти. Мене вразили колекитви, задіяно дуже багато молоді. Публіка була дуже активна, жива, реагувала на мої слова. Люди спраглі до мистецтва. Я виступав наживо, це було непросто, але я отримав справжнє задоволення від спілкування з новосельчанами. Бережи Боже ваше прекрасне місто і укріпляй вас.

Андрій РОМАНЦОВ

114 переглядів0 коментарів
bottom of page