top of page

Побувати вдома через 90 років


Норбер Готенберг та Раїса Владимирська

19 листопада в Новоселиці побував уродженець нашого міста Норбер Готенберг з Нью-Йорка. Він відправився у тур Європою, маючи на меті, насамперед, побувати у Новоселиці. Звідси в 30-і роки минулого століття виїхали до Штатів бабуся і дідусь з його малою матір’ю та її братом, - повідомляє Владимирська Р.Ф., зав. музеєм Новоселицької гімназії.

Родина Готенберг, архівне фото
Родина Готенберг, архівне фото

Приїхавши до Новоселиці, гості з Сполучених Штатів звернулись до Центру туризму. Попросили провести екскурсію містом. Американець показав фото, на якому був зображений будинок, де колись мешкала його родина. Фотографію зробив його двоюрідний брат, який років п’ятнадцять тому вже відвідував далеку батьківщину предків. Придивлялись до всіх будинків на вулиці Центральній, Хотинській, Привокзальній. І на Центральній, 56, віднайшли те, що шукали. Завдячуючи димарю, викладеному цікавим візерунком зі старої темної цегли. Сусіди підтвердили, що будинок саме той, що на фото, але до ремонту. Нинішня власниця - Наталія Монайко, логопед районного методичного кабінету, показала гостям будинок і подвір'я. Жодного куточка подвір’я не залишилось не сфотографованим. Підвал, місце, де був колодязь, сарай, в якому зберігались старі домоткані килимки.

Гість торкався стін, фотографував кімнати, спілкувався з господинею, шукаючи, про що йому розповідали бабуся і дідусь. Вони виховували хлопчика, який залишився круглим сиротою вже в 11 років. Наталя подарувала гостеві пригоршні горіхів з дерева, що росло у дворі. Зрадів щиро і сказав, що подарує онукам та правнукам. Хай мають на згадку. Пройшлися ще містом. Гість фотографував пам’ятники, будинки бувших синагог Відвідав музей Новоселицької гімназії. Показали експонати, розповіли про історію міста.

1 118 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page