top of page

ПРЕТЕНДЕНТИ НА ПОЛІТИЧНУ СЕНСАЦІЮ

Василь Орлецький: “Тим, хто збирається до влади на цих виборах щоби дірватися до громадських грошей, розводити кумівство, створюючи преферентні умови для свого оточення - з командою Пальчевського не по дорозі”


Андрія Пальчевського важко назвати новим обличчям на політичному полі України, хоча безпосередньо до чистої політики він причетним досі не був. Успішний, навіть модний лікар, відомий підприємець він швидко освоїв професію ще й телеведучого, демонструючи журналістську майстерність найвищого пілотажу. Ще б пак, адже Пальчевський, крім усього, професійний пілот. А ще за ним неабиякий управлінський досвід. Андрій колишній перший заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Сьогодні Пальчевський, як кажуть, пішов на ви, оголосивши війну усьому нафталінному політикуму. Завдяки телеефірам і рясним бігбордам партії "Перемога Пальчевського", які недавно з'явилися на всіх відтинках автошляхів та вулицях міст, цей політик вже є абсолютно впізнаним.

Він новий, свіжий, розумний, тонкий у гуморі і жорсткий у критиці гравець. Така конкретика підкуповує. Пальчевського політологи вже розглядають, як дуже серйозного претендента на виборах міського голови Києва. Він постійно нагорі рейтингів. Тому людей цікавить, хто команда цього політика, який так стрімко стартанув по всій Україні?

Що ж, на Буковині його загальноукраїнську політсилу неочікувано очолив відомий футбольний функціонер, підприємець та меценат, заслужений працівник фізичної культури та спорту України - Василь Орлецький.

Погодьтеся, це впливова фігура. Тим більше, що він наділений природньою людяністю та комунікабельністю і має щиру підтримку й повагу не тільки у спортивному середовищі. Орлецький з тих, кому можна довіряти. Він уміє бути наполегливим, вимогливим до себе та колег по команді. Надійний чоловік, завжди готовий на добрі справи для людей. Коли Василь Орлецький був президентом футбольного клубу "Лужани", команда виборола кубок України і стала чемпіоном нашої держави серед аматорів. У часи, коли очолював як президент ФК "Буковина", він вивів клуб у Першу лігу, де команда була серед лідерів. Перебуваючи на посаді віце-президента ФФУ, Орлецький добився у рамках програми "Хет-трік" виділення 340 тисяч євро для будівництва стадіону "Електронмаш". Це серйозний послужний список.

Так чому все таки Пальчевський?, - запитав я у Орлецького.

"Знаю цю людину давно і добре, знаю його бачення майбутнього держави та ставлення до спорту та спортсменів. А тому, коли Андрій Іванович вирішив піти у політику і справився про мою думку щодо цього, я його одразу підтримав. За таких розкладів відмовитися попрацювати у команді "Перемога Пальчевського" я не міг. Звичайно ж, обрав своїм полем діяльності рідну Буковину. Бо знаюся на всій існуючій проблематиці нашої землі.Зараз формую буковинську команду Пальчевського, здатну взяти на себе відповідальність у області. Ви знаєте мене, як президента клубу "Буковина", моїм життєвим кредом завжди була філософія переможця.

А Буковина потребує негайного хірургічного втручання: занедбана економіка, розбиті дороги та тротуари, неосвітлені вулиці сіл-примар, відсутність роботи, яка відправляє молодь за кордон, відсутність умов для розвитку сімей і виховання дітей - усе це накладається на непрофесіоналізм, лінь та скорумпованість нинішнього керівництва усіх гілок влади. Від Чернівців до ОТГ. І треба розуміти, що таке споживацьке ставлення самоврядних чиновників до влади ніколи не дасть змогу створити нове, якісне, європейського рівня життя у наших містах і селах.

Наші школи, у яких пробуксовує освітня реформа, ніколи не випустять конкурентноздатних у Європі випускників. Вкупі з недореформованою сільською медициною це демотивує молоді сім'ї залишатися у громадах. А без активної молоді нема ідеї розвитку, нема успішного спорту, нема нового креативного бізнесу та достойного інвестора, який забезпечить людей роботою. Наявна економіка краю відкидає його у розряд депресивних областей.

А я бачу Буковину іншою. Успішним туристичним хабом, зацикленою новими дорогами, з потужною інфраструктурою та швидкою логістикою з ЄС. З розвиненим рекреаційним Карпатським регіоном, який зобов'язаний процвітати. Худоба, відгодована на наших екологічно чистих полонинах, може дати потужну м'ясо-молочну переробку, котра буде представлена і на полицях європейських супермаркетів. Наші сири, за традиційними та новими технологіями, можуть конкурувати зі швейцарськими. А поглиблена лісопереробка може стати потужною статтею експорту з високою маржею та доданою вартістю. Чи не кожен куточок Карпат і рівнинної Буковини з її унікальними гірським річками та дністровськими заплавами може працювати на туризм, розбудовуючи його інфраструктуру.

Але за все треба взятися всерйоз. Без людей, без команди це дуже важко. Тому я очікую на нові обличчя серед нас. Сподіваюся на підтримку значної частини буковинців, які за розвиток свого краю, за відродження колись успішного регіону Європи.

При цьому, одразу хочу застерегти. Тим, хто збирається до влади на цих виборах для того, щоби дірватися до громадських грошей, щоби і далі розводити кумівство, створюючи преферентні умови для свого оточення, непрозоро формуючи та освоюючи кошти місцевих бюджетів, з командою Пальчевського не по дорозі.

Клановому переділу людського колективного майна, корупційним ризикам, безгосподарності та непрофесіоналізму ми будемо виставляти жорсткі блоки. Нам потрібні відповідальні та чесні ґазди, підприємці, котрі вже довели свою спроможність, шановані лікарі та вчителі, спортсмени, люди мистецтва та культури, енергійна молодь. Ми прагнемо кардинально змінити як владу, так і обличчя Буковини. Ми чекаємо на особистостей-генераторів змін та ідеї розвитку. На активних і наполегливих молодих людей зі сміливими та креативними бізнесовими ідеями. І цей вітер перемін має бути свіжим та чистим", - заявив Василь Орлецький.

Що ж, такі підходи обнадіюють.

Олександр МУРАВСЬКИЙ

337 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page