top of page

«Прикро, що держава про нас забула…»

День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається у третю неділю листопада. Засноване воно в 1993 році. Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями.

Аграрії, це ті люди, на кому сьогодні, без перебільшення, тримається держава. На жаль, державна політика щодо виробників сільгосппродукції в Україні далека від ідеалу. Але вони давно сподіваються лише на Бога, на себе і працелюбних людей. Напередодні свята ми зустрілися з тими, хто не роки – десятиріччя віддали землі. І людям.

Степан ГЛІГОР, керівник АПОП «Золотий колос» (с. Строїнці):

- Наближається велике свято для всіх аграріїв – День працівників сільського господарства. Завжди ми його відзначали широко, підбивали підсумки року, і, сподіва.сь, ще не раз відзначатимемо. Це день завершення великої роботи, яку виконують люди на землі. Насамперед хочу подякувати всім тим, хто своїм розумом, працею виготовляють продукти харчування щоб годувати не лише Україну. Ми дуже залежимо від Бога і щиро вдячні за рік, який був для нас дуже гарним. Прекрасно вродили і зернові, і соя, а особливо фрукти. Але ми залежимо не лише від Бога, а й від тих людей, хто керує державою. Бо мало лише виробити, треба ще й продати, щоб утримувати техніку, щоб наші працівники годували свої сім'ї. Тому дуже прикро, коли завершується рік, врожаї гарні, а продати фрукти немає кому і за що. Цього року ми, на жаль, змушені викорчовувати частину садів, бо вони повністю не рентабельні. Але не буду про сумне. Хочу подякувати всім, хто працює в нашому підприємстві, у Ванчиківецькому дочірньому підприємстві, вітаю вас з цим гарним святом. Після великої праці ви заслужили великого свята. Прикро, що держава про нас забула, що ми не чуємо слова подяки на адресу тих, хто працює день і ніч, і утримує державу, поповнюючи фонди, фінансуючи державні програми. Вітаю колег, бажаю великих врожаїв і Божого благословення за вашу важку працю.Олексій КЕРЦОЯ, голова ФГ «Нива-АВК» (с. Маршинці)

- Рік, що минає, був непоганим, якби не таке його завершення – три місяці засухи. Тож сьогодні ще важко зрозуміти, що матимемо на наступний рік щодо ранніх зернових. Озима пшениця вже сьогодні у поганому стані. Ми почали сіяти ще 15 жовтня і завершили до 25-го з надією, що опади будуть. Сьогодні ні одне поле не має 100% сходів. Там, де посіяли трохи глибше, щоб запобігти нестачі вологи, в одних місцях воно проросло, але у багатьох залежалось як у мішку. І тепер навіть насіннєві ділянки не дали очікуваних сходів. Не могли очікувати, що ні в жовтні, ні в листопаді не буде дощів. Неочікуваний удар для нас. За весь час, відколи працюю, така ситуація вдруге. Вже сьогодні зрозуміло, що доведеться досівати і очікуваного результату вже не буде. І все ж таки – гріх скаржитись. Цей рік був досить вдалим і для кукурудзи, і для сої і для інших культур. Тож виходячи з цього і ситуації з енергоносіями, цінами на міндобрива, комплектуючи тощо, нам вдалося досягти рентабельності. Тож хочу привітати колег, колектив, побажати здоров'я, гарних врожаїв і дощів.

- Михайло ПОПОВ, голова ДП "Рокитне" (с. Рокитне)

- Не буду жалітися на рік, що минає. Рік гарний, ми отримали добрий результат, зберегли людей, оновили парк техніки - придбали трактори. Не так тішить осінь, половини сходів немає, тож доведеться пересівати, але напередодні свята не буду ділитись проблемами. Вітаю всіх аграріїв, бажаю міцного здоров’я, миру, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків! Хай під мирним небом України щедро родять ниви, у родинах панує достаток і благополуччя, а в серці кожного – щастя, радість і впевненість у завтрашньому дні!


694 перегляди0 коментарів
bottom of page