top of page

Румунія може відправити своїх військових на парад до Києва

Про це міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявив під час переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Румунія готова відправити до Києва підрозділ своїх Збройних сил для участі у військовому параді на День Незалежності України 24 серпня.

Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, перебуваючи 23 квітня з робочим візитом у Румунії, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори із румунським колегою Богданом Ауреску.

Глава МЗС Румунії поінформував про готовність румунської сторони направити для участі у військовому параді у столиці України підрозділ Збройних сил Румунії.

Співрозмовники обговорили підготовку до саміту «Кримської платформи» в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності України.

Міністри також обговорили регіональну безпеку та погодилися із потребою консолідованих зусиль світового співтовариства задля деокупації тимчасово окупованих територій України, відновлення миру і стабільності в регіоні.

«Румунія — відданий друг України. Наші держави поділяють спільне бачення безпекової ситуації у регіоні», - заявив Кулеба.

Окремо сторони домовилися якнайшвидше провести консультації між причетними відомствами України та Румунії задля усунення перешкод для відкриття додаткових пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні та втілення спільних інфраструктурних проектів.

Сторони також домовилися активізувати діяльність робочої групи зі співпраці в енергетиці.

Кулеба та Ауреску приділили окрему увагу темі забезпечення прав української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні. Міністри домовилися докласти спільних зусиль, щоб у дусі взаємоповаги та в рамках чинного законодавства гарантувати збереження ідентичності, розвитку та благополуччя української громади в Румунії та румунської громади в Україні.

159 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page