top of page

Синоптики прогнозують дощовий грудень і аномально теплий січень

Метеорологи спрогнозували, яку погоду варто очікувати українцям у грудні 2021 року. Згідно з даними, середня місячна температура повітря буде в межах кліматичної норми, як для початку зими.

При цьому кількість опадів також має залишатися на звичному рівні, кажуть у Гідрометцентрі, пише Главред.

Також не виключено, що протягом грудня можуть виникнути хуртовини, тумани, ожеледь, налипання мокрого снігу, як це бувало раніше, через так звані температурні гойдалки - теплі градуси регулярно змінюватимуть короткочасні морози, особливо в північних областях України.

Погода в грудні

В Укргідрометцентрі надали коротку кліматичну характеристику грудня 2021 року. У першому зимовому місяці очікується:

- середня температура повітря - від +3 градусів до -4 (при нормі 1-5 градусів морозу, на Закарпатті та в південних частинах 0-2 градуси тепла, в Криму до + 6);

- опади в місяць-33-78 міліметрів (при нормі 30-66 міліметрів);

- опади в горах-81-105 міліметрів (при нормі 76-139 міліметрів).

Погода взимку в Україні

Фахівці кажуть, що грудень, січень і лютий в Україні будуть тепліше попередніх, а самим аномально теплим стане перший місяць 2022 року. Так, середня місячна температура очікується на 2-3 градуси вище норми, що відповідає початку зими. Така температура може протриматися всю зиму з короткочасним похолоданням.

Так, за словами завідуючої відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віри Балабух, взимку середня температура за сезон буде на 1-1,5 градуса вище торішніх значень.

За словами синоптика, приблизно в 60% днів зими переважатиме більш аномально тепла погода. Але ще залишається 40%, коли погода може бути на рівні або нижче норми. Взимку також можна очікувати потоки арктичного холоду, оскільки буде активніше потік Ельніньо в Тихому океані. Він збільшує можливість циркуляції арктичного повітря на тлі теплої зими.

122 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page