top of page

Студенти навчали профілактиці втрати зору

13 листопада – «Міжнародний день сліпих», адже сліпота одна з найважливіших проблем охорони здоров’я, нині у світі живе приблизно 100 млн. сліпих, а в Україні близько 70 тисяч незрячих людей.


протягом цього тижня в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проводиться тиждень, присвячений боротьбі та профілактиці захворювань, які можуть призвести до втрати зору. Викладач офтальмології Басараб Р. П. разом зі студентами IV курсу групи Б спеціалізації «Лікувальна справа», провели флеш-моб на вулицях м. Новоселиця «Ми бачимо світ серцем», під час якого мешканців міста ознайомлювали з цією недугою та її жахливими наслідками, роздавали буклети з профілактичною інформацією. Також рекомендували відвідати окуліста з профілактичною метою.

Причин, які можуть призвести до сліпоти безліч: катаракта (47,9%), глаукома(12,3%), пресбіопія(8,7%), діабетична ретинопатія(4,8%) тощо. Як приклад візьмемо глаукому! Людина може осліпнути через 2 год., після сильного нападу головної болі, навіть не підозрюючи, що в неї глаукома. Втрата зору, носить незворотній характер, тому що гине зоровий нерв.

Втрату зору можна уникнути, якщо своєчасно звернутися до лікаря! Будьте здорові!

13 переглядів0 коментарів
bottom of page