top of page

Сьогодні - Всесвітній день дитини і День педіатра

Сьогодні у світі відзначаються Всесвітній день дитини, День педіатра, День Microsoft Windows, День пам'яті трансгендерів, Глобальний день "Обійміть бігуна", Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини, Всесвітній день вазектомії, День індустріалізації Африки.

У США - День усиновлення, День сімейного волонтера, День абсурду, День "Відплатіть батькам", День арахісово-вершкової помадки, День імені свого комп'ютера, День майбутніх вчителів, у Британії - День весілля королеви Єлизавети II, у В'єтнамі - День вчителя, в Бразилії - День свідомості темношкірих, в Таїланді - День Військово-морського флоту, в Іспанії - День 20-N, в Мексиці - День революції.

Пам'ятні дати 20 листопада, річниці та події

20 листопада 1820 року в Тихому океані стався нещасний випадок з американським китобійним вітрильником "Ессекс". Судно водотоннажністю 238 тонн вийшло на промисел з Порту в штаті Массачусетс в 1819 році. Протягом майже півтора року екіпаж бив китів у південній частині Тихого океану, поки один кашалот не поклав цьому край. Китобійне судно "Ессекс" було кілька разів протаранене гігантським китом. 20 матросів на трьох крихітних шлюпках дісталися до безлюдного острова Хендерсон, що входить нині до складу Британських островів Піткерн.

Голод, спрага і канібалізм погубили майже всіх, тільки через 95 днів після нападу кита капітана Полларда і ще одного моряка врятувало інше китобійне судно. Перший помічник Чейз, який врятувався на іншій шлюпці, написав звіт про цю "пригоду". Через тридцять років цей епізод ліг в основу роману Германа Мелвілла "Мобі Дік". Історія півтора століття вважалася матроською "байкою про білого кита", поки в 1974 році схожу особина - молоду самку-альбіноса кашалота - дійсно не зловили в Атлантиці і не доставили в океанаріум для вивчення.

У 1945 році почався Нюрнберзький процес - суд над військовими злочинцями Третього рейху.

У 1962 році завершився Карибська криза – черговий виток "холодної війни".

У 1979 році вперше хворому перелили штучну кров.

У 1985 році була запущена версія Microsoft Windows 1.0.

У 1990 році був заарештований серійний вбивця Андрій Чикатило - маніяк, садист, збоченець, ім'я якого стало прозивним. Кривава драма, що тривала з 1978 по 1990 рік в Ростовській області, не мала аналогів в історії криміналістики. Людина з вищою освітою, батько двох дітей, Чикатило скоїв 53 доведених вбивства (за оперативними відомостями, їм було скоєно понад 65 вбивств). Жертвами маніяка були жінки і діти. Розшук вбивці обійшовся державі приблизно в 10 мільйонів рублів в цінах 1990 року.

Після винесення вироку Чикатило був доставлений в Новочеркаську в'язницю. Перебуваючи в камері смертників, Чикатило стежив за своїм здоров'ям: не курив, робив зарядку, з апетитом їв. Він пройшов масу психіатричних експертиз, якими був визнаний здоровим, писав численні скарги від ЦК КПРС до редакцій центральних газет на суддю і слідство, а 18 липня 1993 року подав прохання про помилування на ім'я президента РФ Бориса Єльцина. 4 січня 1994 року було відхилено його останнє прохання, де Чикатило вказував на те, що 40 років пропрацював на благо країни, прожив нелегке трудове життя при "комуністичній тиранії" і мріє жити в новій і вільній країні, а кримінальна справа, де його визначають як гвалтівника, вбивцю і людожера, повністю сфабриковано і немає ніяких фактів його винності.

Зазначав, що у нього "психопатія шизоїдно-мозаїчного кола з сексуальними перверсіями, головні болі від черепно-мозкового тиску, безсоння, кошмари, аритмія серця", які він не може довести, оскільки історія хвороби знаходиться в Шахтинській психіатричній лікарні. 13 лютого Чикатило повідомили, що нічним рейсом його доставлять до Москви на нове обстеження. Увечері 14 лютого, символічно - в День закоханих, Чикатило на автомобілі УАЗ був доставлений у супроводі двох конвоїрів в місце виконання вироку до розстрілу і страчений пострілом в потилицю. Похований під номером в безіменній могилі на кладовищі Новочеркаської в'язниці.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 20 листопада вшановує пам'ять святого мученика Феодота. У народі день назвали "Льодоставом", так як лід починав сковувати річки і озера. Інші назви свята: "Федот Корчемник", "Зимородок".

Що сьогодні не можна робити

Вагітним не можна в цей день їсти на бігу, інакше дитина буде неспокійною, а також не можна багато спати - малюк виросте неймовірно ледачим. Не плануйте нічого значущого. Не бажано переїжджати або міняти квартиру. День поганий для заручин і одружень. Ще на Федота заборонено в'язати.

Прикмети на 20 листопада

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

йде рясний сніг - навесні розтечуться річки;

випав сніг ліг щільно до стін будинку - урожай буде непоказним;

ожеледь - така погода простоїть ще кілька днів.

Іменини 20 листопада

Іменини у Афанасія, Валерія, Євгена, Сергія, Олексія, Кирила і Павла.

20 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page