top of page

Сьогодні - Всесвітній день руху «За здоров'я

10 травня - 130-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 235 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 27 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 10 травня 2021


Цього дня у світі відзначаються День «Довіряйте своїй інтуїції", Всесвітній день руху «За здоров'я», Всесвітній день боротьби з меланомою, Міжнародний тиждень коучингу.

Церковні свята у травні 2021: православний календар на місяцьУ Мексиці, Гватемалі, Сальвадорі - День матері, на Мальдівах - День дітей, в Азербайджані - Свято квітів, в Японії - День покоївок, у Німеччині - День книги, в Таїланді - Свято першої борозни, День хлібороба, в Ізраїлі - День Єрусалиму «Йом Йерушалаим», у США - День штату Вашингтон, День гольфу, День ліпідів, День прибирання в кімнаті, День креветок, День жіночого обстеження, День печінки і цибулі, День малого бізнесу, у Франції - День скасування рабства, в Мікронезії - День Конституції, у Камбоджі - Свято першої борозни, у Киргизстані - День банківського працівника, в Румунії - День національної незалежності.

Пам'ятні дати 10 травня, річниці та події

У 1503 році іспанський мореплавець Христофор Колумб у своїй четвертій і останній експедиції в новий світ відкрив Кайманові острови. Тепер це процвітаючий офшор і центр Карибського туризму. Спочатку іспанці називали їх «Лас-Тортугас» - «Черепашачі острови» через велику кількість цих плазунів і на суші, й у водах. Але пізніше виявилося, що крокодилів там набагато більше, й острови перейменували. З 1523 року вони наносилися на морехідні карти під назвою «Lagartos», що означає «алігатори» або «великі ящірки». Найменування «Кайманові острови» використовувалося з 1530 року. За однією з версій, воно з'явилося, коли європейські мандрівники, побачивши там великих ігуан, прийняли їх за крокодилів-кайманів. Відтоді назва Кайманові острови прижилася. У 1670 році, згідно з мадридським договором, контроль над островами був офіційно переданий Британії, яка керувала ними через губернатора на Ямайці. Після здобуття Ямайкою незалежності в 1962 році, жителі Кайманових островів висловили бажання залишитися під опікою Великобританії. Зараз острови славляться сучасною туристичною інфраструктурою, прекрасними пляжами з білим піском та ідеальними умовами для дайвінгу, яхтингу і серфінгу. Щорічно острови відвідують більш як 2 мільйони туристів.

У 1811 році в Англії були введені паперові гроші.

У 1854 році потрапив у шторм і затонув вітрильник «Lady Nugent». Загинуло більш ніж чотирьохсот людей.

У 1869 році відбулося урочисте відкриття першої трансконтинентальної залізниці США.

У 2008 році активізувався найбільший вулкан Європи - Етна. Останнє велике виверження було в 2001 році, а також у листопаді 2007 року.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 10 травня вшановує пам'ять апостола Симеона Єрусалимського. У народі день назвали Семен Раноорець, Весняне Макош’я. Свої назвиська день отримав через те, що починалася активна оранка.

Що сьогодні не можна робити

День - конфліктний. Не варто сваритися з родичами - це може затягнутися надовго.

Прикмети на 10 травня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- по небу швидко пливуть хмари - до тривалої негоди;

- весь день йде дощ - до хорошого врожаю;

- увечері туман - найближчими днями буде тепло та ясно.

75 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page