top of page

Сьогодні - День брата і сестри

10 квітня - 100-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 265 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 28 березня Юліанського календаря.

Яке свято 10 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються

, День банана, День народження сірника, Глобальний день роботи з дому, День народження англійської шпильки, День складання загадкових словників, Міжнародний день руху опору, Всесвітній день гомеопатії, Всесвітній день холотропного дихання.

У США - День обіймів з вашим собакою, День гольфіста, День круасанів із корицею, День дитячого масажу, День заохочення молодого письменника, День сільськогосподарських тварин, у Таїланді - День каучуку, в Азербайджані - День будівельника, в Ісландії - День інженера, у Таджикистані - День внутрішніх військ.

Пам'ятні дати 10 квітня, річниці та події

У 1710 році в Англії набув чинності ухвалений в 1709 році «Статут королеви Анни» - перший у світі закон про авторське право. Згідно з цим документом, автор отримував можливість продати право користування своїм рукописом на 14 років. Після закінчення цього терміну право поверталося до автора, і він міг продати його ще на такий же строк. Закон спричинив бурхливе зростання книговидавництва. У Франції відповідний закон був ухвалений набагато пізніше – аж у 1777 році.

У 1814 році в Гіссенському університеті отримав ступінь доктора філософії 13-річний Карл Вітте, який став і досі є наймолодшим доктором наук.

У 1849 році американець Волтер Хант запатентував безпечну шпильку.

У 1875 році Канадська поліція отримала дозвіл організувати пост у західній Канаді - пізніше він отримав статус міста Калгарі.

У 1912 році британський лайнер «Титанік» вийшов із Саутгемптонського порту в своє перше й останнє плавання.

У 1963 році в результаті зупинки реактора затонув американський атомний підводний човен «Трешер», загинув весь екіпаж - 129 осіб.

У 1972 році відбулося підписання міжнародної конвенції про заборону бактеріологічної зброї.

10 квітня 1973 року один із найвідоміших і найбагатших американських фотографів-папараці Рон Галелла програв ним же порушену справу «Галелла проти Жаклін Онассіс і Сполучених Штатів». Справа була побудована на тому, що Галелла звинувачував удову президента США Джона Кеннеді в тому, що вона за сприяння агентів ФБР організувала його незаконне переслідування. До слова, Рону до цього моменту вже діставалося від інших відомих особистостей: Марлон Брандо зламав йому щелепу і вибив чотири зуби, Річард Бартон і Елізабет Тейлор нацькували на нього своїх охоронців. Але найголовніші скандали в житті фотографа виявилися пов'язані саме з Жаклін Кеннеді-Онассіс. Буквально впродовж п'яти років він не давав проходу Жаклін. Він з'являвся начебто з нізвідки: вискакував із кущів у парку, коли вона гуляла з дітьми, забігав за нею в магазини та кафе, а одного разу, переодягнений мексиканським садівником, сховавши фотокамеру в тачку зі сміттям, проник навіть на власний острів Онассіса, що ретельно охоронявся. Тому суд начисто відкинув усі скарги папараці. Понад те, фотографу було заборонено наближатися до самої відповідачки та її дітей. Від усього цього шуму скандальна слава фотографа, звісно, тільки зросла. Його називають хрещеним батьком американської культури папараці, оскільки він повністю змінив правила гри на цьому полі.

У 2019 році світові була представлена перша фотографія чорної діри.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 10 квітня вшановує пам'ять святого Іларіона, ігумена Пелікітського. Інші назви свята - «Іларіон», «День Іларіона», «Євстрат», «Мати й мачуха». Вважалося, що з цього дня снігу більше не буде.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні потрібно суворо дотримуватися Великого посту. Не можна свариться та лаятися, відмовляти в допомозі тим, хто просить.

44 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page