top of page

Сьогодні – день народження смайлика

19 вересня - 262-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 103 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 6 вересня Юліанського календаря.

У цей день в світі відзначаються День народження смайлика, Міжнародний день наслідування піратам.

В Україні - День працівника лісу, в Ірландії - день кави, в США - День подяки дружині, День жіночої дружби, День добросусідства, День "Мяу, як пірат", Неділя "Повернутися до церкви", в Італії - свято святого Януарія, в Молдові - День працівника цивільної авіації, День працівників сфери соціального захисту населення, в Швейцарії - Федеральний день подяки, покаяння і молитви, в Таїланді - День музею, в Туреччині - День ветеранів, в Непалі - День Конституції, свято "Індра Джатра", в Словаччині - День першого публічного виступу, у Чилі - День слави армії.

Пам'ятні дати 19 вересня, річниці та події

У 1648 році в цей день французький вчений Блез Паскаль довів існування атмосферного тиску. Паскалю (1623-1662) - знаменитому математику, фізику і мислителю - була властива дивовижна різнобічність, яка характерна для людей епохи Відродження.

У 1648 році в Квебеку Жаком Буадоном була відкрита перша в Канаді таверна.

У 1841 році була побудована перша міжнародна залізниця - Страсбург-Базель.

У 1864 році в США були запатентовані відкидні сидіння для машин.

У 1888 році в Бельгії на курорті Спа пройшов перший в історії конкурс краси. У фіналі взяла участь 21 претендентка на титул "королеви краси", а відбиралися дівчата у фінальну частину за фотографіями, надісланими на адресу журі. За повідомленнями репортера однієї зі скандинавських газет, що висвітлював підсумки незвичайних змагань, проходив захід надзвичайно скромно.

"Учасниці конкурсу повинні були залишатися невідомими широкій публіці, жили в окремому будинку, доступ в який був закритий для сторонніх, а на змагання вони доставлялися в закритому екіпажі". Причому всі чоловіки, присутні на конкурсі, були одягнені у фраки, жінки - в довгі сукні. Переможницею стала 18-річна креолка з Гваделупи Берта Сукаре, якій дісталася премія в п'ять тисяч франків.

У 1893 році Нова Зеландія стала першою країною, що надала на виборах право голосу жінкам.

У 1928 році в Нью-Йорку відбулася прем'єра першого мультфільму з Міккі Маусом. Мишеня ще не мав голосу і був мало схожий на звичний нам образ.

У 1974 році в Буенос-Айресі були захоплені співвласники великої аргентинської компанії "Бунхе і Борн" - брати Борн - Хорхе і Хуан, за яких пізніше буде виплачено 64 мільйони доларів - найбільший викуп у світовій історії на той момент.

Ще 19 вересня - День народження "Смайлика". Саме в цей день в 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть поспіль - двокрапку, дефіс і закривачу дужку - для позначення "усміхненого обличчя" в тексті, який набирається на комп'ютері.

Це було серйозним поповненням електронного лексикону. Історія зберегла лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, вона була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету. Воно було наступним: "19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman: -) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers:: -) Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :("

До речі, повідомлення, в якому вперше був використаний "смайлик", було знайдено лише в 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці. На сьогодні "смайлик" став незмінним атрибутом електронного спілкування. "Смайлики" допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, зрештою, вони просто забавні і викликають позитивні емоції.

У 2000 році в Лондоні були продемонстровані унікальні кадри, зняті англійськими вченими. На них - астероїд, який влетів в атмосферу Землі, пройшов по дотичній і знову вилетів у космос. За словами астрономів, якби він йшов на 20 км нижче, то врізався б в Землю, що викликало б потужний вибух, як від великої ядерної бомби.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 19 вересня вшановує пам'ять архангела Михаїла - одного з найбільш відомих біблійних персонажів. Інші назви свята: "Михайлів день", "Михайлівські ранки", "Перша братчина", "Диви". Вважалося, що з цього дня починаються перші ранкові заморозки. Це день, коли відбуваються справжні чудеса і загадкові пригоди, при цьому вся сім'я збирається за спільною молитвою до Архангела Михайла.

Що сьогодні не можна робити

Великим гріхом вважається на Михайла сіяти, орати і викопувати овочі, рубати дрова, виконувати важку домашню роботу, пекти хліб і пироги. Не можна сваритися і вступати в конфлікти.

Прикмети на 19 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вранці на деревах іній - взимку буде багато снігу;

листя падають "обличчям" вгору - зима буде холодною, навпаки-теплою;

день теплий - осінь буде довгою.

Іменини 19 Вересня

Іменини у Архипа, Давида, Дмитра, Кирила, Макарія, Фекли, Дениса, Михайла, Андрія, Костянтина та Івана.

17 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page