top of page

Сьогодні - День пам’яті захисників донецького аеропорту

Сьогодні в Україні - День пам'яті кіборгів, в США - День книговидавців, День нічого, День хорошого підлітка, День пам'яті "Сухого закону", День печива "Фіг Ньютон", День свободи віросповідання, День "Без скальпеля", День психіатричного техніка, День кіноа, в Конго - День Героїв, в Беніні - День мученика, в Сальвадорі - День Чапультепекських мирних угод, на Філіппінах - Фестиваль Синулог.

Пам'ятні дати 16 січня, річниці та події
  • У 27 році до н.е. 1-й консул Римської імперії Октавіан Август став першим римським імператором.

  • У 1909 році експедиція Ернеста Шеклтона - ірландського дослідника Антарктики, учасника чотирьох антарктичних експедицій, трьома з яких командував, відкрила південний магнітний полюс Землі.

  • 16 січня 1920 року була прийнята 18-а поправка до Конституції США. Нею був введений в силу "сухий закон", що позбавив ліцензій на бізнес виноробів, винокурів, постачальників алкоголю і торговців спиртним. Проти ратифікації "сухого закону" виступили Штати Коннектикут, Іллінойс, Род-Айленд і Вісконс. Саме звідти в інші штати йшла контрабанда алкоголю. На боротьбу з порушниками було витрачено понад 12 мільйонів доларів.

Скасований "сухий закон" був 5 грудня 1933 року, після прийняття Конгресом США 21-ї поправки. При цьому допускалися обмеження на обіг алкоголю на рівні штатів. В цілому, антиалкогольний рух ширився в США з кінця 19 століття. Була навіть створена партія "сухого закону" в 1869 році, але вона так і не змогла подолати двопроцентного рубежу у виборчих кампаніях. Особливо проти "споювання нації" виступали жіночі об'єднання і церква. У 1893 році утворилася Ліга "противників салунів".

Пияцтво, азартні ігри та проституція стали звичайною справою в салунах. Для отримання прибутку утримувачі не гребували заманенням в злачні місця підлітків, що було не тільки аморально, а й протизаконно. У 1905 році "сухий закон" діяв в Канзасі, Мені, Небрасці і Північній Дакоті, до 1912 року він охопив вже дев'ять штатів, до 1916 року - 26 штатів. Після вступу США в Першу світову війну уряд прагнув зберігати запаси зерна, і прихильники "сухого закону" домоглися загальнонаціональної заборони на виробництво спиртних напоїв.

  • У 1917 році Конгрес США прийняв і направив на затвердження штатів проект вісімнадцятої поправки до Конституції про введення "сухого закону". У вересні 1917 року в країні було припинено виробництво віскі, а в травні 1919 року та ж доля спіткала виробництво пива. З 1 липня 1919 року на території США був повністю заборонений продаж спиртних напоїв. 16 січня 1920 року була прийнята 18-а поправка до Конституції США.

  • У 1965 році сталася найбільша авіакатастрофа в історії Канзасу. Повністю заправлений повітряний танкер Boeing KC-135 Stratotanker після зльоту впав на житлові будинки. Загинули 30 людей.

  • У 2002 році Рада Безпеки ООН одноголосно проголосувала за накладення санкцій на екстремістську організацію Аль-Каїда і рух Талібан, що правив в Афганістані.

  • У 2003 році відбувся старт шаттла "Колумбія", що зазнав аварії при поверненні на Землю 1 лютого. Всі семеро астронавтів загинули.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 16 січня вшановує пам'ять мученика Гордія Каппадокійського. Інші назви свята: "Гордій", "Гордій", "День Малахії Доїльниці", "Малахій", "Оберіг корови".

Що сьогодні не можна робити

У цей день не рекомендується важко фізично працювати. Ще не можна нічим хвалитися, пишатися.

Прикмети на 16 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

яка погода в цей день, такою вона буде в березні;

яскраві зірки - до ясної погоди;

тріщать гілки дерев - до швидких морозів.

Іменини 16 січня

Іменини у Малахії, Ірини та Василя.

19 переглядів0 коментарів
bottom of page