top of page

Сьогодні - День подарунків

Сьогодні у світі відзначаються День подарунків, Міжнародний день круп'є.

У США - День скиглія, День карамельної тростини, День подяки, Фестиваль "Кванза", в Намібії - День сім'ї, в Болгарії - День батька, в Ірландії - День Кропивника, на Соломонових островах - День Подяки, в Словенії - День незалежності і єдності, в ПАР - День доброї волі, на Багамських островах - Карнавал "Джункано".

Пам'ятні дати 26 грудня, річниці та події

26 грудня 1783 року відбулася презентація парашута. Історія наступна: в 1783 році французький фізик Луї Себастьян Ленорман удосконалив відомий вже більше ста років парашут Фауста Верначіо, зробивши його не тільки більш надійним, але і більш красивим. Парашут Ленормана являв собою жорсткий конусоподібний купол, зшитий з полотна і для зменшення повітропроникності обклеєний зсередини папером, зі стропами, що спускаються від периметра, які кріпилися до сидіння, сплетеному з вербових прутів. 26 грудня 1783 Ленорман стрибнув з даху будинку в Парижі. Стрибок вдався. Підбадьорений успіхом, він вдруге стрибнув вже зі шпиля обсерваторії в Мольпельє.

А перший в історії політ з парашутом здійснив співвітчизник Ленормана, повітроплавець Бланшар. 3 червня 1785 він піднявся з Марсового поля в Парижі на повітряній кулі і скинув з нього на парашуті собаку. Пес неушкодженим опустився на землю. Початок застосування парашута для порятунку людського життя поклав французький повітроплавець Гарнерен. 22 жовтня 1797 року він піднявся на повітряній кулі в парку Монсо. Досягнувши висоти 700 метрів, він обрізав мотузку, що з'єднує його парашут і кошик з аеростатом. Аеростат розірвався, і парашут, під яким висів Гарнерен, став швидко опускатися. Опустившись в поле, Гарнерен сів на коня і повернувся в парк Монсо, де був зустрінутий радісною публікою. На своєму примітивному парашуті Гарнерен стрибав ще кілька разів, потім навчив цьому мистецтву своїх близьких. Наприклад, його племінниця Єлизавета Гарнерен зробила близько 40 парашутних стрибків, і стала першою в світі парашутисткою.

У 1898 році французькі хіміки П'єр і Марія Кюрі виявили, що відходи, що залишаються після виділення урану з уранової руди (уранова смолка, що видобувалася в чеському місті Йоахімсталь), більш радіоактивні, ніж чистий уран. З цих відходів подружжя Кюрі після декількох років інтенсивної роботи виділили два сильно радіоактивних елемента: полоній і радій. 26 грудня 1898 року у Французькій академії наук Кюрі зробили перше повідомлення про відкриття радію.

У 1902 Кюрі і Андре Дебьерн виділили чистий радій шляхом електролізу хлориду радію на ртутному катоді і подальшої дистиляції у водні. Виділений елемент являв собою ізотоп Радій-226, продукт розпаду Урану-238. За відкриття Радію і Полонія подружжя Кюрі отримало Нобелівську премію. Отримати чистий Радій на початку 20 століття коштувало величезної праці. Марія Кюрі працювала 12 років, щоб отримати крупинку чистого радію. Щоб отримати всього 1 г чистого радію, потрібно було кілька вагонів уранової руди, 100 вагонів вугілля, 100 цистерн води і 5 вагонів різних хімічних речовин.

У 1939 році стався землетрус в турецькому місті Ерзінджан, який забрав життя близько 39 тисяч осіб.

У 1946 році в Лас-Вегасі відкрився готель "Фламінго", побудований знаменитим гангстером Багсі Сігелем. З цього дня почалося перетворення Лас-Вегаса в світову столицю грального бізнесу.

У 2003 році стався землетрус в іранському БАМі з магнітудою 6,7 бала за шкалою Ріхтера, загинули десятки тисяч людей.

У 2004 році стався землетрус в Індійському океані, що викликав найбільш смертоносне цунамі в сучасній історії.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 26 грудня вшановує пам'ять святих мучеників Євстратія Севастійського, а також Євгена, Авксентія, Ореста і Мардарія. Інші назви свята: "Євстрат - сонечку радий", "Дарій", "Мардарій", "Відьмині посиденьки".

Що сьогодні не можна робити

На "Відьмині посиденьки" не починайте ніяких нових справ. Не проходьте повз людей, які просять милостиню. Допомагайте тим, у кого важке становище.

Прикмети на 26 грудня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

сонячний день - 31 грудня буде таким же;

заметіль - до пізньої весни.

22 перегляди0 коментарів
bottom of page