top of page

Сьогодні - День Сухопутних військ

Сьогодні у світі відзначаються Міжнародний день "Хеві-метал", Всесвітній день запалених свічок, Всесвітній день хорового мистецтва, Міжнародний день нейтралітету (ООН), третя неділя Адвенту, Міжнародний день загального охоплення послугами охорони здоров'я (ООН).


В Україні - День Сухопутних військ, День благодійності, в США - День державності штату Пенсільванія, День придуркуватості, Фестиваль непристойних думок, День пуансеттії, День пряникового будиночка, День фруктового салату "Амброзія", в Швейцарії - День прапора, в Японії - День ієрогліфів, День кандзі, в Мексиці - День святої Діви Марії Гваделупської, в Киргизстані - День національної літератури, в Казахстані - День співробітників митних органів, в Туркменістані - День нейтралітету, в Кенії - День Незалежності.

Пам'ятні дати 12 грудня, річниці та події
  • 12 грудня 1901 року у Великій Британії була заснована Асоціація настільного тенісу. Біля витоків настільного тенісу стояли британські військові, які несли службу в Індії та Південній Африці. Замість ракеток вони використовували кришки від сигарних коробок, м'ячами служили обрізані пляшкові пробки, а замість сітки на столі викладалися книги. Великий внесок у розвиток пінг-понгу зробив англієць Джеймс Гібб, який привіз в 1900 році з США порожнисті целулоїдні м'ячі.

Історія походження назви "пінг-понг"(нагадує звук удару м'ячика об стіл) достеменно невідома. Вважається, що його придумав сам Гібб, але є думка, що воно було введено у вжиток в 1901 році компанією "Джон Жак і сини". Ця фірма офіційно зареєструвала цю назву і передала права на використання торгової марки в Америці фірмі "Паркер бразерс", яка відразу ж налагодила виробництво спортивного інвентарю для цієї гри. На початку минулого століття правила пінг-понгу ускладнили. Однак статус окремого виду спорту гра тоді ще не отримала. У пінг-понг грали в основному британські аристократи після вечері і тільки у вигляді розваги.

В одному зі спогадів початку 20 століття говорилося, що чоловікам за тодішніми правилами не рекомендувалося грати в настільний теніс у вечірніх костюмах, а дамам - в сукнях. Рукоятки ракеток в тодішньому настільному тенісі були довгими, а сама поверхня ракетки - витягнутою і за формою нагадувала грушу. Новий виток популярності настільного тенісу в Англії та Уельсі припав на 1920-і роки. У країнах Європи і Далекого Сходу з'явилися національні асоціації, що дозволило вирішити проблему з міжнародною стандартизацією правил. У 1926 році була утворена Міжнародна федерація настільного тенісу, ще через рік в Лондоні пройшов перший Чемпіонат світу з настільного тенісу. З 1988 року настільний теніс є олімпійським видом спорту.

  • У 1910 році в Нью-Йорку пропала безвісти світська левиця Дороті Арнольд. Дороті Арнольд народилася в 1884 році в Нью-Йорку. Її батько був господарем парфумерної компанії, а вона - відомою і завидною нареченою. Але сама вона не поспішала заміж, вважаючи за краще самореалізацію в якості письменниці. До грудня 1910 року з-під пера Арнольд вийшло кілька творів, останнім з яких була розповідь "Листя лотоса". За життям молодої дівчини пильно стежили журналісти. Як зазначала преса, Арнольд перебувала "на вершині своєї молодості, багатства, була особливо популярна, перспективна і на вигляд абсолютно щаслива".

Вона вранці пообіцяла своїй матері зустрітися в кафе, але туди так і не з'явилася. Батько Дороті - Френсіс Арнольд не став звертатися в поліцію, побоюючись, що це завдасть шкоди його престижу і приверне увагу громадськості і преси до ситуації, що склалася. Але успіху розслідування пропажі, проведене співробітниками детективного Агентства Пінкертона, не мало. Коли до пошуків підключилася поліція, слідів Дороті і зовсім не знайшли.

До кінця 1910-х років пошуки Дороті Арнольд припинилися. Витратив на них близько ста тисяч доларів, її батько - Френсіс Арнольд до моменту своєї смерті остаточно втратив віру в те, що його дочка жива. У своєму заповіті він вказав, що вважає Дороті мертвою і з цієї причини не залишає їй будь-якої частки своєї спадщини. У 1922 році він пішов з життя. Історія зникнення Дороті Арнольд лягла в основу безлічі романів і кінофільмів. Але найцікавішим і романтичним є те, що саме ім'ям Дороті Арнольд Френк Баум назвав героїню свого роману "Чарівник країни ОЗ", віднесену ураганом в казкову країну.

У 1911 році столиця Індії була перенесена з Калькутти в Делі.

  • У 1961 році в США був запущений на орбіту перший у світі радіоаматорський супутник OSCAR-1.

  • У 1991 році Верховна Рада України прийняла закон Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів Української РСР, згідно з яким скасовувалася 122 стаття КК України (за добровільні гомосексуальні відносини). З того моменту передбачається покарання за гомосексуальні відносини тільки в разі застосування насильства.

  • У 2008 році Швейцарія приєдналася до Шенгенської зони і стала 25-ю країною-учасницею Угоди про безвізове переміщення.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 12 грудня вшановує пам'ять мученика Парамона Віфінського. Інші назви свята: "Парамон", "Парамонов день", "Зорник". За юліанським календарем Парамонов день припадав на кінець листопада і по ньому передбачали погоду в грудні.

Що сьогодні не можна робити

Головне - не можна лінуватися. Також не можна ігнорувати страхи - їм обов'язково потрібно знайти причину. Не потурайте шкідливим звичкам, так як вони погано вплинуть на ваше майбутнє. Уникайте конфліктів, навіть найменша сварка може швидко перерости в гучний скандал і обернеться серйозними наслідками. Уникайте ризику.

Прикмети на 12 грудня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

зоря червона - бути грудню ясним;

заметіль - ще тиждень буде така ж погода;

багато снігу - наступний рік буде врожайним;

немає снігу - в найближчі сім днів будуть сильні морози;

зірки яскраві - до морозу, тьмяні - до тепла.

Іменини 12 грудня

Іменини у Парамона, Миколи, Сергія, Івана та Дениса.

20 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page