Сьогодні - католицький Великдень та День Інтернету

4 квітня - 94-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 271 день. У XX і XXI століттях цей день відповідає 22 березня Юліанського календаря.

Яке свято 4 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день Інтернету, День геолога, Всесвітній день щура, Католицький Великдень, Міжнародний день моркви, День вітаміну С, День веб-майстра, День подорожі снігу до моря, Всесвітній день бродячих тварин, Міжнародний день настроювачів фортепіано, Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки, Міжнародний день «Білих орхідей».

В Україні - День веб-майстра і День геолога, у США - День буженини з ананасами, День брехні, День прогулянки навколо чогось, День шкільного бібліотекаря, у Тайвані - День дітей, у Вірменії - Святий Великдень, в Анголі – День миру і злагоди, у Туркменістані - «Крапля води – крупиця золота», у Вірменії - Туманянівські дні, в Сенегалі - День незалежності.

Пам'ятні дати 4 квітня, річниці та події

У 1785 році англійський винахідник Едмунд Картрайт отримав патент на механічний ткацький верстат із ножним приводом.

У 1850 році Лос-Анджелес отримав статус міста.

У 1896 році після повідомлення про виявлення розсипів золота почалася золота лихоманка на Юконі.

У 1919 році в Італії була відкрита пасажирська авіалінія Рим - Неаполь на дирижаблях.

У 1947 році розпочала діяльність Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО).

У 1949 році у Вашингтоні США, Бельгія, Великобританія, Нідерланди, Данія, Ісландія, Італія, Канада, Люксембург, Норвегія, Португалія і Франція підписали Північноатлантичний договір – так з'явилося НАТО.

У 1972 році керівництво КПРС відмовило у візі шведським представникам для вручення Нобелівської премії з літератури Олександру Солженіцину.

У 1973 році в Нью-Йорку, на Манхеттені, відбулося відкриття Всесвітнього торговельного центру.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 4 квітня вшановує пам'ять святого мученика Василя Анкирського. Інші назви свята «День Василя», «Василь Парник», «Василь Крапельник», «Василь Сонячник», «Тепляк». Усі ці назви пов'язані з теплою сонячною погодою, яка настає саме 4 квітня.

Що сьогодні не можна робити

Не можна ходити в старому взутті - його потрібно поміняти на нове, або віддати у ремонт. Не забувайте, що триває Великий піст, - дотримуйтесь його правил.

22 перегляд0 коментар