top of page

Сьогодні - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Сьогодні у світі відзначаються Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту (ООН), Всесвітній день молоковідсмоктувача, День непоєднуваних кольорів в одязі, Міжнародний день портвейну.

В Ісландії - День сонячної кави, в США - День подяки своєму наставнику, День табельних годин, День Томаса Креппера, День науково-популярного журналу "National Geographic", в Грузії - День Святої Ніно, у В'єтнамі - День миру, в Німеччині - День пам'яті жертв націонал-соціалізму, в Канаді - День сімейної грамотності, в Туркменістані - День захисника Вітчизни, в Сербії - День святого Сави, День духовності, в Польщі - День працівників державних служб зайнятості, в Італії - День пам'яті, в Монако - День святої Девоти.

Пам'ятні дати 27 січня, річниці та події
 • 27 січня 1860 року вийшло повне видання "Кобзаря" Тараса Шевченка.

 • У 1880 році Томас Едісон, американський винахідник і підприємець отримав в США 1093 патенти і близько 3 тисяч в інших країнах світ, творець фонографа, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання, саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово "алло", - запатентував електричну лампу розжарювання.

 • У 1926 році в Лондоні винахідник Джон Лоджі Бейрд провів демонстрацію першого телевізора.

 • У 1948 році стартували продажі в США магнітофонів - Wire Recording за 149 доларів.

 • У 1967 році під час тренувального польоту загорівся американський космічний корабель Аполлон-1, всі члени екіпажу загинули. Трагедія сталася в рамках наземних випробувань на стартовому комплексі №34 космічного центру ім.Кеннеді. Вогонь забрав життя астронавтів в. Гріссома, Е.Уайта і Р. Чаффі.

 • У 1967 році в цей день був підписаний "Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла", що став основою міжнародного космічного права. Спочатку договір уклали Сполучені Штати Америки, Великобританія і Радянський Союз, а сьогодні більше 100 країн є державами-учасниками договору.

У першій статті документа говориться: "Дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла, здійснюються на благо і в інтересах усіх країн, незалежно від ступеня їх економічного або наукового розвитку, і є надбанням всього людства". Також серед принципів: заборона для держав-учасниць розміщення ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення на орбіті Землі, установки її на Місяці або будь-якому іншому небесному тілі, або на станції в космічному просторі.

Договір обумовлює використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях, і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень. Проте, договір не забороняє розміщення звичайних озброєнь на орбіті Землі.

 • У 1983 році була завершена проходка найдовшого підводного тунелю Хонсю - Хоккайдо (Сейкан) - 53,85 км.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 27 січня вшановує пам'ять рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії. У народі день назвали Нінін, "Ніна - обряди худоби". У цей день доглядають за худобою особливим чином.

Що сьогодні не можна робити

Не можна сидіти без діла і довго спати. Великим гріхом вважається ігнорування домашніх тварин.

Прикмети на 27 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

 • дерева покривалися інеєм - до тепла;

 • білі хмари - до холоднечі;

 • мороз і йде сніг - до потепління;

 • розкаркалися ворони - до хуртовини.

Іменини 27 січня

Іменини у Мойсея, Павла, Адама, Сергія, Прокла, Макарія, Марка, Веніаміна, Іллі, Ніни, Йосипа і Степана.

24 перегляди0 коментарів
bottom of page