top of page

Сьогодні - свято шлунка

11 травня - 131-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 234 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 28 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 11 травня 2021


Цього дня в світі відзначаються Свято шлунка або День «Їж усе, що хочеш», День прасованих шнурків, День очікування Мері Поппінс, Всесвітній день обізнаності про егоїзм.

У США - День штату Міннесота, День «Сутінкової зони», День прав людини у В'єтнамі, День пінного ролика для масажу, День кексу «Хостесс», в Індії - День технологій, в Ісландії - Останній день рибальського сезону, в Лаосі - День Конституції, в Іспанії - Свято святого Анастасіо в Леріді, у Канаді - День деніму, День Нісгіа, в Індонезії - День військової поліції.

Пам'ятні дати 11 травня, річниці та події

У 330 році відбулася урочиста церемонія освячення Константинополя – на той час столиці Римської імперії. Місто було засноване римським імператором Костянтином Великим, який прийняв християнство. Константинополь був закладений у листопаді 324 року на місці давньогрецького міста Візантії, на європейському березі Мармурового моря, біля входу в протоку Босфор. Вигідне торгове та географічне положення вплинуло на рішення імператора закласти столицю своєї імперії саме тут. Дотримуючись порад астрологів, Костянтин здійснив ритуал освячення міста, як нової столиці Римської імперії в листопаді 328 року. На той час місто вже активно будувалося й було добре укріплене. Сьогодні Константинополь - це Стамбул - місто з багатою історією, один із мегаполісів Туреччини.

У 868 році китайський чернець Ван Цзе виготовив «Алмазну сутру». Це - найдавніший точно датований друкований документ, що дійшов до наших днів.

У 1833 році після зіткнення з айсбергом затонув в Атлантичному океані англійський вітрильник «Lady of the Lake». Загинуло 215 осіб.

У 1867 році на конференції в Лондоні європейські держави гарантували незалежність і нейтралітет Великого герцогства Люксембург.

У 1920 році Рада Оксфордського університету дозволила жінкам отримувати освіту в своїх стінах.

У 1926 році зі Шпіцбергена в Теллер (Аляска, США) у перший політ на Північний полюс вилетів дирижабль «Норвегія». Серед членів екіпажу були видатні особистості: Амундсен, Умберто Нобіле і Лінкольн Еллсуорд.

У 1928 році в Нью-Йорку почалася перша в світі регулярна трансляція телепередач.

У 1931 році банкрутством австрійського банку «Кредит-Анштальт» почалася фінансова криза в Центральній Європі.

У 1949 році Ізраїль вступив до ООН.

У 1949 році Королівство Сіам було перейменовано на Таїланд.

У 1949 році в Нью-Йорку був проданий перший фотоапарат «Полароїд». Коштував він тоді 89 доларів 95 центів.

У 1981 році в Лондоні відбулася прем'єра мюзиклу Ендрю Ллойда Веббера «Кішки».

У 1997 році чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров визнав поразку в матчі з комп'ютером IBM «Deep Blue».

У 2000 році в Індії народилася мільярдна мешканка держави - Аста Арора.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 11 травня вшановує пам'ять мучеників Дади, Максима і Квінтіліана. У народі день назвали Максимів, або Березосік. Ще 11 травня - Радониця, День поминання предків, ще день називають Проводи або Гробки.

Що сьогодні не можна робити

Негласною забороною при відвідуванні кладовища вважаються гучні розмови та веселощі. Водночас не потрібно занадто яскраво висловлювати свою скорботу - це може потривожити душу померлого. Вважається, що не можна обертатися, залишаючи кладовище. Ще побутує міф, що на кладовищі не варто приходити вагітним, з немовлям і дітьми до 7 років.

Прикмети на 11 травня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- зірки яскраво мерехтять на світанку - до дощу;

- сонце встає ясним - літо буде хорошим;

- вдень тепло й сонячно, а вночі світять яскраво зірки - рік буде врожайним.

44 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page