У бізнесу 1 рік щоб підготуватись до зміни правил!

24 жовтня п.р. в приміщенні Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області відбулась зустріч з представниками бізнесу з метою роз’яснення законодавчих змін щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (законопроекти №1053-1 та №1073).

Під час зустрічі начальник управління Яна Габовда наголосила, що ці закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Реєстратори розрахункових операцій стануть безкоштовними, оскільки дану функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через Електронний кабінет.


Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, з 1 жовтня 2020 року запрацює так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

З 1 жовтня 2020 року застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному), які до цього застосовуються в обмеженому розмірі, та застосування загальних правил використання РРО для окремих категорій платників ЄП ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту

 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я

 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

 • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах

 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування

 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів

 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування

 • реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується КМУ

Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн грн. Тобто, вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.

Крім того, посадовець наголосила, що з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн. грн.. до 2,5 млн. грн.. максимальний поріг річного доходу фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, який може відноситися до II групи платників єдиного податку.

Наприкінці зустрічі всі присутні отримали відповіді на свої запитання

184 перегляд

Інформаційне агентство "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Керівник ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА" Андрій РОМАНЦОВ

+38-099-04-02-007 +38-095-08-33-441

Skype: rayoninfo;  Канал youtube: youtube.com/c/rayoninfo1;  google.com/+rayoninfo1

Email: rayoninfo@yahoo.com;   romashka2009471@gmail.com

 • Facebook Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • Flickr Социальной Иконка
 • RSS Социальной Иконка