top of page

У новоселицьких школах навчаються майбутні підприємці,психологи і управлінці

Нещодавно у новоселицьких навчальних закладах побували представники ГО "Мережа освітніх консультантів". МОК створена у березні 2011 року, того ж року в рамках Програми підписано Меморандум про співпрацю освітніх консультантів з більшості регіонів України. Сьогодні мережа нараховує близько 100 фахівців. МОК – соціальна структура, яка об'єднує педагогів, психологів, соціологів, освітніх працівників, котрі працюють у сфері освітнього консалтингу. Мета - інтеграція України в Європейський Освітній Простір завдяки поширенню інформації про можливість навчання українців за кордоном.

Керівник проєкту START LIGHT Лідія Черничук-Смик (проєкт заснований польською Fundacja Associacja Konsultantow Edukacijnykh RP спільно з українською Громадською Організацією «Мережа освітніх консультантів» та провідними державними і приватними університетами Республіки Польща) розповіла нам про мету і результати відвідин м.Новоселиця.


- В чому суть зустрічей з учнями старших класів новоселицьких шкіл, які ви проводили?

- Багато тестів, у тому числі щодо профорієнтації, пропонує Інтернет, але переважно це своєрідні іграшки. Ми ж допомагаємо дітям зорієнтуватись і обрати ту професію, яка саме цій дитині за різними показниками підходить. Тест, який ми пропонуємо пройти, розроблений італійським «Magellano Університет», він сертифікований в Україні. Ми побували в усіх школах міста, де зустрічалися із старшокласниками, а також у медичному коледжі. Що ми побачили - приблизно таку ситуацію, як в усій Україні: третина вже визначилась, з них – лише третина, хто сам прийняв рішення, решта – ті, за кого рішення прийняли батьки, всі інші – не визначились з вибором. Тест дає зріз можливостей, здібностей, талантів, так би мовити. Тобто допомагає пізнати себе. І ще один тест Вищої Школи Банкової (Данциг), це один з найкращих приватних університетів Польщі, які створили проєкт профорієнтаційних тестів. Цей тест допомагає саме у визначенні професії і є цілком безкоштовним. До речі, разом з учнями тест проходили педагоги і у них вийшло, що вони таки вчителі. Це може зробити кожен за посиланням https://www.wsb4me.wsb.gda.pl/

- А ким будуть юні новосельчани?

- Майбутніх вчителів, до речі, у вас небагато, лише троє. Чимало майбутніх бізнесменів, психологів, управлінців, тих, хто займатиметься туризмом і рекреацією.

- Розкажіть детальніше про сам проєкт. Ви є офіційним представником цих навчальних закладів?

- Це державний польський проєкт, в який вони вклали кошти. Я їх представляю як волонтер і виконую роль своєрідної приймальної комісії. У Польщі, зокрема, останніми роками дуже змінилася система освіти. Якщо раніше приймали всіх, хто платить, при цьому пріоритет отримували все ж таки поляки, тепер прийом йде лише за конкурсом середнього балу атестату, незалежно, поляк ти чи українець. Принаймні у державних вузах. Щодо рівня освіти - він доволі високий. Там ніхто не буде тримати за гроші чи впливових тата-маму, якщо ти не хочеш вчитися. І нашим людям цей стереотип, на жаль, важко переламати.

- Але ж і у нас, здається, теж говорять про реформи вищої школи?

- У нас, наче, намагаються щось зробити, але поки що те, що відбувається, не тішить. В Європі, і це дуже важливо, під час навчання студент проходить практику. Коли він закінчує університет - має два дипломи: освітній і практичний. Тобто він уже має практику за обраною спеціальністю. І це дуже полегшує процес працевлаштування.

- Теж дуже важливо – вартість навчання.

- Ціна дуже навіть співмірна, а якщо порівнювати зі столичними "вузами", то польські вищі навчальні заклади навіть дешевші. А якщо взяти до уваги, що у нас вхід до інституту - одна ціна, а вихід - зовсім інша...

- Які навчальні заклади ви представляєте?

- Зараз це близько п'яти десятків навчальних закладів і не тільки Польщі. Ми допомагаємо підготуватись до вступу, зібрати документи, при цьому послуги до близько 10 навчальних закладів безкоштовні. Дізнатись детальніше, пройти тест, подати заявку кожен може на нашому сайті за посиланням: https://sl.edu-pl.org/

86 переглядів0 коментарів
bottom of page