top of page

У Чорнівці виявили сказ у кота

У березні 2023 року Чернівецька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби підтвердила два випадки сказу, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби.

Захворювання зареєстрували на території Чернівецького району: - у с. Чорнівка - сказ кота, - смт Глибока - сказ щура. На території наклали карантинні обмеження та розпочали заходи з ліквідації сказу. В осередках захворювання вживають необхідні заходи з локалізації захворювання.

Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись таких правил:

- щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів;

- Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.

- Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

- Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини.

- У разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.

- Рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.

- Пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.

68 переглядів0 коментарів
bottom of page