top of page

Французьке місто Жерардмер стане побратимом Новоселиці

Відбулася онлайн-зустріч Новоселицького міського голови Марії Нікорич та мера м. Жерардмер (Франція) п. Стессі Спейссмана.

Під час розмови, яка відбулося завдяки нашій землячці Наталії Пятихачній, що тривалий час проживає у Франції, Марія Нікорич розповіла детальніше про ситуацію, в якій зараз перебувають жителі України та Новоселицької громади, виклики, які поставила перед нами війна та про життя в умовах, коли щодня доводиться долати безліч проблем, пов’язаних із економічно-соціальною ситуацією, великим напливом евакуйованих, тих, хто залишається в населених пунктах громади, або прямують транзитом до країн ЄС.

Пан мер зазначив, що громада міста Жерардмер слідкує за ситуацією в Україні, постійно направляють допомогу на адресу гуманітарних організацій, але хотіли би направити зусилля для адресної підтримки Новоселицької громади та біженців, що проживають на її території.

Французькі журналісти поцікавились гуманітарною ситуацією в нашому краї, зокрема стосовно роботи комунальних служб, наявності енерго- та теплопостачання, Інтернету, роботи промислових підприємств, надання побутових послуг тощо.

Результатом розмови стала домовленість про укладання меморандуму, за яким Новоселиця і Жерардмер стануть містами-побратимами. Відповідне рішення попередньо підтримала громада міста та висловив надію, що співпраця принесе користь у економічній, культурній, спортивній співпраці у час війни і у майбутньому мирному житті.

Наступним кроком стане ухвалення відповідного рішення Новоселицької міською радою та підписання Меморандуму.

328 переглядів0 коментарів
bottom of page