top of page

Хворі на цукровий діабет буковинці можуть отримати інсулін у аптеках

В умовах воєнного стану хворі на цукровий діабет українці можуть отримувати інсулін як і раніше – в аптеці за електронним або паперовим рецептом. Це стосується також і вимушених переселенців.

Експертка Департаменту охорони здоров'я Чернівецької обласної військової адміністрації за напрямком ендокринологія Світлана Шевчук нагадує, що повторний рецепт на інсулін може виписати:

  • сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація;

  • будь-який інший сімейний лікар, з яким декларації пацієнт не має.

Такий алгоритм актуальний також і для переселенців. «Практично усі аптеки Чернівецької області уклали договір із НСЗУ Національна служба здоров'я України на реалізацію інсуліну. Якщо у вас уже є план лікування і призначення, звертайтеся до них за такими медикаментами», – сказала Світлана Шевчук. Перелік аптек України, де є інсулін, можна знайти за посиланням https://bit.ly/apteky_insul Міністерство охорони здоров'я України постійно оновлює та поповнює цей список. Експертка також зазначила, що за первинним рецептом або корекцією лікування буковинцям, переселенцям варто звернутися до лікаря-ендокринолога. Їх можна знайти у будь-якому поліклінічному відділенні лікарень області, або ж у Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі. Якщо ж у вас є питання стосовно отримання інсуліну звертайтеся на гарячу лінію МОЗ за номером - 0 800 60 20 19. Оператор прийме і опрацює вашу заявку. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, за можливості, доставлять волонтерами.

79 переглядів0 коментарів
bottom of page