Хто на новенького (онлайн голосування)

Новоселицька міська територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатів на посаду міського голови та депутатів від політичних сил.

На посаду Новоселицького міського голови претендують шестеро кандидатів: Бельчук Олексій Георгійович (самовисування), Мельничук Олег Михайлович (ГР «Народний контроль»), Нікорич Марія Іллівна (ПП «Слуга народу»), Романюк Руслан Ілліч (ВО «Батьківщина»), Чиботару Василь Васильович (самовисування), Штефлюк Раду Григорович (самовисування). Саме так, в алфавітному порядку вони розмістяться у виборчому бюлетені.

А тепер спробуємо розібратися – хто є ким. Об’єктивно і відкидаючи особисті стосунки. Без обговорення причин і шансів.

Бельчук Олексій Георгійович: остання відома посада – завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату Новоселицької РДА. Донька – Бельчук Діана Олексіївна, начальник відділу реєстрації виконкому Новоселицької міської ради. Конкурс на керівника ЦНАПУ не оголошувався.

Далі – Мельничук Олег Михайлович (ГР «Народний контроль»). Чому саме ця партія – питання риторичне. Протистояння Осачук – Другановський дається взнаки. Плюси – активна робота на посаді голови Новоселицької РДА, багаторічний досвід участі у виборчих кампаніях. Мінуси – протидія з боку багатьох, хто мав би бажання бачити на цій посаді будь кого, крім нього. Ну і синдром «керівного крісла».

Нікорич Марія Іллівна (ПП «Слуга народу»). Це, звісно, важковаговик виборчих перегонів. Так, можемо прирівнювати Марію Нікорич до Лукашенка і Путіна, або до Анжели Меркель. На посаді федерального канцлера остання відбула рівно стільки ж як Марія Нікорич. Я не проводжу паралелі, але якщо Порошенка зрівняли з ДеГолем, а Зеленського з Рейганом , то я – МікіМаус. Досвід виборів і розкладання пішачків по виборчих дошках спрацює.

Романюк Руслан Ілліч – від «Батьківщини». Мертва партія, яку прикопують щодня. Сам Руслан Романюк, директор Новоселицького медичного коледжу – людина відома. Принаймні участь у провальній БЮТ вже дещо означає. Для чого, сам не знаю.

Чиботару Василь Васильович, самовисуванець. Хоча сусідство офісу «За майбутнє» з офісом адвоката – надихає. Самовосуванець Василь Васильович сподівається на підтримку певної політичної сили і власну популярність. І те, і те реально – нуль, але виборчий штаб працює. Втім, я б перейменував його – «За минуле».

Ну і , нарешті, самовосуванець Штефлюк Раду Григорович. Відомий в певних колах підприємець, відреставрував млин у Динівцях. Ви знаєте хто це? І я не знаю.

А тепер про списки політичних сил.

В Новоселицькій ОТГ буде 26 депутатів, які представлятимуть села громади і до якої увійдуть ще Динівці, Малинівка, Берестя і Довжок. Тож боротьба розкочегариться не на жарт. Адже 9 партій представили від 21 до 26 кандидатів, а це понад 200 осіб.

То кого ж нам пропонують партії? Не маємо жодних сумнівів у праві цих достойних кандидатів представляти інтереси громади, і все ж, за алфавітом.

«Альтернатива Є», але альтернативи немає. Тут досить потужний список, який очолив нині діючий депутат Руслан Майданський. Далі йдуть нині діючі працівники органів місцевого самоврядування різного рівня, від секретаря міськради до старост, працівники ПП «Нафта БукОйл», яку очолює перший номер. Список доволі цікавий, але заточений, схоже на те, щоб зберегти представництво Рокитного у міськраді на нинішньому рівні.

ВО «Батьківщина». Тут все трохи сумно, як і пані з косою. Очолив список кандидат на посаду мера, директор медколеджу Руслан Романюк, в списку – залишки адептів Ю, котрі зберегли прихильність, решта порозбрідались по різним спискам різних партій. Тут виявити якусь систему не вдасться – «що було те і полюбило».

ГО «Народний контроль». Очолює список директор Територіального центру соціального обслуговування Оксана Рурак. Далі список сформований з чиновників райдержадміністрації і підрозділів, працівників газового господарства і ЦРЛ, де останнім часом найбільше спостерігалась присутність кандидата у мери від цієї політсили Олега Мельничука. Схоже підбір йшов за вподобаннями у ФБ.

ПП «Солідарність» – просто пісня на слова клятви Гіппократа. Сюди схоже критерій підбору – диплом медінституту. Майже весь список, який очолив головний лікар ЦПМСД «Промінь здоров’я» В’ячеслав Бежан – це працівники цієї установи та сільських амбулаторій, або їхні родичі, пару юристів, у тому числі і дружина першого номера.

Список «За життя» очолив нині чинний депутат міськради Анатолій Гульпак. Тут список цілком очікуваний – здебільшого експартійці «регіонів», таке собі політбюро. Втім, симпатії певної частини глядачів ньюс-уан гарантовані.

«За майбутнє» – як і вище, повний калейдоскоп, який очолює житель Чорнівки, голова федерації футболу Іван Фока, і лише за ним голова РФОК «Колос» Георгій Кіріл. Тож спортивність «майбутнього» прогнозована. Є тут чимало працівників органів місцевого самоврядування, медпрацівники, вчителі, підприємці.

«Перемога Пальчевського». Щоб не бути звинуваченим в упередженості, назву лиш перший номер – головний бухгалтер ЦПМСД «Промінь здоров’я» нині діючий депутат Руслан Мельник.

«Пропозиція», яку очолив директор Дирекції з обслуговування майна спільної власності територіальних громад Анатолій Федорук. Їхня пропозиція, м’яко кажучи, дивує. Понад третина кандидатів – жителі Чернівців, при чому збирали їх по сусідах на Капеланській, Проспекті і Переяславській, ну і родичі першого номера.

Зрештою – «Слуги народу». Перший номер – Микола Обершт, третій його дружина, між ними – староста Маршинців Георгій Нікітович. Далі збірна з працівників органів місцевого самоврядування та навчальних закладів. Тож великих сумнівів щодо того, кому служитимуть «слуги» не виникає.

Відбулося жеребкування щодо порядку розміщення партій у виборчому списку кандидатів до Ванчиківецької ОТГ. Нагадаємо, це одна з 2 громад району, де вибори проходять за партійною системою.

596 перегляд0 коментар