«ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ» ПОПЕРЕДЖАЄ :БОРЖНИКАМ МАСОВО ПРИПИНЯТИМУТЬ ГАЗОПОСТАЧАННЯ

Загальна заборгованість жителів Новоселицькогорайону станом на 1 липня 2019 року сягнула майже 90,5 млн грн. Збільшення неплатежів та накопичення заборгованості змушує компанію вдаватися до припинення газопостачання таким споживачам та стягнення заборгованості через виконавчі органи.

У Новоселицькому районі борги понад 5 тис. грн мають 3511 побутових споживачів, а більш як 10 тис. грн – 3369 клієнтів. Рекордний борг за газ – 61321,52 тис. грн. У червні «Чернівцігаз Збут» розіслав 76письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення постачання природнного газу.

Чинне законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу. Першочергово направляються письмові повідомлення про припинення газопостачання. Якщо ж після цього борг не погашений, компанія ініціює відключення і стягнення боргу в судовому порядку.

При відключенні за борги повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання, а це близько 700 гривень додаткових витрат.

Варто також зазначити, що з 1 травня 2019 року набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають обов’язкові нарахування пені та її сплату. Розмір якої, відповідно до закону, становитиме 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Зволікання з оплатою може нашкодити і субсидіантам, якщо їх заборгованість перевищить 340 гривень, вони будуть позбавлені грошової допомоги на наступний період.

422 перегляд0 коментар

Інформаційне агентство "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Керівник ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА" Андрій РОМАНЦОВ

+38-099-04-02-007 +38-095-08-33-441

Skype: rayoninfo;  Канал youtube: youtube.com/c/rayoninfo1;  google.com/+rayoninfo1

Email: rayoninfo@yahoo.com;   romashka2009471@gmail.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Flickr Социальной Иконка
  • RSS Социальной Иконка