top of page

Чи вступить Україна до НАТО на тлі заяв Зеленського?

Президент Володимир Зеленський вважає, що вступ до НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі.


Недавно відбулася телефонна розмова українського лідера з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Під час розмови було обговорено загострення ситуації на Донбасі. Зеленський наголосив, що у відносинах з НАТО для України найбільш актуальним питанням є можливість отримання плану дій щодо членства в Альянсі.


«Ми віддані реформуванню нашої армії та оборонного сектору, але одними реформами Росію не зупинити. НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ», – сказав головнокомандувач Збройних сил України.


Така риторика президента спровокувала обвал коефіцієнту на вступ України до НАТО: якщо в жовтні у 10% ймовірності оцінювали сценарій, за яким до початку 2025-го року наша держава стане повноправним членом військово-політичного союзу, то зараз шанси зросли до 14,2%, повідомляє портал “Рейтинг Букмекерів”.


З червня Україна має статус особливого партнера Альянсу (учасник Програми розширених можливостей) – це означає, що наша армія вже працює з використанням стандартів НАТО. Також розширені повноваження співробітництва мають Швеція, Грузія, Австралія, Фінляндія і Йорданія.


Яка реакція НАТО на прагнення Зеленського щодо вступу в Альянс?

Нашій державі необхідно провести низку глибоких і систематичних реформ. Про це заявив очільник представництва НАТО в Україні Александр Вінніков. За його словами, наразі союзники очікують на підготовку України для членства в Альянсі. На переконання Віннікова, важливо фокусуватися на тому, що можна зробити зараз.


«Це означатиме проведення та впровадження комплексу глибоких та систематичних реформ, і не тільки в галузях безпеки та оборони, а й у ширшому сенсі», – сказав він.


Усі держави-члени Альянсу визнають, що є кілька важливих напрямків, на яких Україні варто звернути найбільшу увагу. Насамперед мова про боротьбу з корупцією, забезпечення верховенства права, дотримання прав людини й фундаментальних свобод, функціонування демократичних інститутів і ринкова економіка.


Насамкінець Вінніков додав, що НАТО – це не просто військова організація, а й політично-військовий союз з власною спільнотою цінностей.


11 переглядів0 коментарів
bottom of page