Чи правомірно не допускати не щеплених дітей до навчання?

У Новоселицькій міськраді відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з попередження захворюваністю на кір населення на території Новоселицької міської ради об’єднаної територіальної громади, повідомляє сайт міськради.


Досить тривалий час на комісії обговорювали колізії законодавства щодо недопущення дітей до навчання і виховання в ДНЗ, у разі відсутності щеплення від кору. Прийняли "м'яке" рішення рекомендувати в.о старост вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями та недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей відвідувати дошкільні заклади, заклади освіти і культури".

Подібні рішення викликають досить жваву дискусію серед педагогів, медиків, батьків і правохахисників.

З одного боку, згідно з ст. 27 закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", профілактичні щеплення від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця та кору в Україні — є обов'язковими. Згідно ст.12 закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”, під час епідемії інфекційної хвороби головні санітарні лікарі можуть вирішувати, чи варто людині робити профілактичне щеплення. При цьому ця сама законодавча норма передбачає право батьків дитини (віком до 15 років) відмовитися від проведення профілактичних щеплень — за умови, якщо лікар провів медичний огляд та об’єктивно проінформував їх про наслідки і можливі ускладнення такого рішення. Особи віком від 15 до 18 років можуть самі відмовитися від щеплення, але одночасно їхню рішення мають підтримати батьки/опікуни.

Заборона відвідувати дитячі заклади передбачена ст. 15 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб". Одночасно, кожен повинен мати доступ до освіти, а подібні дії позбавляють такої можливості, міжнародна конвенція (ст.12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права і ст.6, 24 Конвенції про права дитини) і Конституція України нагадують нам про право кожного на життя та охорону здоров’я.

Прописаний у законі обов’язок робити вакцинацію та право відмови від щеплення, на думку правозахисників, суперечать один одному. Адже неминучість щеплення, відповідно до закону, означає, що його у людини будуть вимагати, коли вона йде до навчального закладу або на певну роботу. Хоча водночас у законі прямо не прописано, що обов’язкове щеплення залежить від комунікації із зовнішнім світом. В цьому полягає недосконалість законодавства.

Батькам дітей, які відмовилися від щеплень, але бажають продовжити навчання дитини, варто звернути увагу на спільний лист Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я "Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення" .

Зокрема, там йдеться про те, що питання стосовно відвідування навчального закладу вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу з залученням епідеміолога), яка проводиться в державних або комунальних лікарнях. Якщо ж спеціалісти дозволяють допуск дитини до школи чи садочка, керівник установи зобов’язаний її прийняти.

279 перегляд

Інформаційне агентство "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Керівник ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА" Андрій РОМАНЦОВ

+38-099-04-02-007 +38-095-08-33-441

Skype: rayoninfo;  Канал youtube: youtube.com/c/rayoninfo1;  google.com/+rayoninfo1

Email: rayoninfo@yahoo.com;   romashka2009471@gmail.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Flickr Социальной Иконка
  • RSS Социальной Иконка