top of page

Як виїхати з України чоловікам з 1 січня: що змінилося

З початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну у чоловіків-військовозобов'язаних виникла серйозна проблема - вони не можуть без перешкод перетнути український кордон. Дуже багатьох цікавить, як виїхати з України чоловікові законно з 1 січня поточного року.

Перетинати наш кордон можуть близько 20 категорій чоловіків, зокрема, без проблем це можуть зробити ті, кому ще немає 18 років, і люди, чий вік перевищує позначку 60. Решта - військовозобов'язані громадяни, для виїзду з української території повинні мати одну з підстав, яка передбачена в урядовій постанові №57. Будемо розбиратися в деталях, - "УНІАН".

З початку 2024 року до цієї постанови Кабміну не вносили жодних змін. Востаннє документ оновлювали у жовтні минулого року - тоді внесли зміни щодо виїзду за кордон на машинах.

У середині жовтня влада вирішила, що на вантажівці ліцензіата держкордон можуть одночасно перетнути тільки два водії, а на автобусі - три. Водіям дозволили перебувати за межами Батьківщини не більше ніж 60 днів.

Як чоловікові виїхати з України цього року законно

Щоб перетнути кордон, потрібно мати одну з низки причин, яка підтверджена документально. Йдеться про такі причини:

  • для допомоги армії;

  • у професійних справах;

  • за сімейними обставинами;

  • для навчання.

Крім того, причиною для законного перетину кордону також є справи, пов'язані зі станом здоров'я.

Хто з чоловіків може виїхати з України в 2024 році - що потрібно знати

Перетин кордону дозволено водіям-волонтерам, які мають дозвіл від місцевої влади чи Міністерства інфраструктури. Ще на благодійні заходи за кордон можуть вирушити, зокрема, ведучі, співаки та інші шоумени, які отримали дозвіл від Міністерства культури.

Чиновники можуть виїхати з кількох причин:

  • якщо мають документ, який підтверджує, що вони вирушають у відрядження;

  • чоловіки, які є батьками-одинаками чи опікунами, усиновлювачами чи піклувальниками, можуть супроводжувати дитину віком до 18 років або поїхати відвідати її в іншій країні.

  • За наявності дозволу виїзд не заборонений військовослужбовцям, які перебувають у відпустці, авіаційному персоналу, працівникам залізниці, членам екіпажів кораблів.

Чи можна виїхати з України на навчання

Вступ до закордонного вищого навчального закладу не є вагомою причиною для дозволу покинути Батьківщину.

Український кордон може перетнути курсант-моряк, якого навчальний заклад відправив на практику на якесь судно. При цьому у курсанта повинна бути довідка від навчального закладу та військово-облікові документи, в яких є необхідні відмітки від територіальних центрів комплектування та соцпідтримки.

Ще виїхати з необхідними паперами можуть курсанти чи студенти, які в іншій країні повинні пройти навчання в авіашколі чи льотну підготовку.

Як виїхати чоловікові з України за інших обставин

Виїжджати за кордон можна військовослужбовцям, які потребують проходження лікування. Для цього у військового, в тому числі має бути висновок, що йому потрібно попрямувати на лікування. Також у воїна має бути лист від Міністерства охорони здоров'я, в якому йдеться, що з іноземною стороною погоджено надання медичної допомоги.

Крім того, виїзд за межі Батьківщини дозволений людям пенсійного віку та громадянам з інвалідністю. Звернемо увагу, що чоловік має право супроводжувати за межі українського кордону дружину, яка має інвалідність I-II групи, чи когось із батьків з інвалідністю. Щоб з таких причин перетнути кордон, обов'язково потрібно мати документи, які підтверджують родинні зв'язки.

Варто зазначити, що кордон не закритий для чоловіків, які постійно доглядають за людиною, що має інвалідність I-II групи, і супроводжують її в іншу країну. Головне, щоб за документами було чітко зрозуміло, що чоловік несе відповідальність за людину з інвалідністю. Зокрема, знадобиться акт, який підтверджує, що за людиною доглядають.

З української держави дозволено виїзд чоловіків ще й у тому разі, якщо вони супроводжують людей з інвалідністю, яких опікують, і ті визнані судом недієздатними.

207 переглядів0 коментарів

留言


bottom of page