top of page

12 травня - Міжнародний день медичної сестри

12 травня - 132-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 233 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 29 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 12 травня 2021


Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день медичної сестри, День синдрому хронічної втоми, День екологічної освіти, Всесвітній день орієнтування, Міжнародний день обізнаності про хронічні імунологічні та неврологічні захворювання, Всесвітній день управління об'єктами.

У Британії - День знання арифметики, у США - День лімерика, День подяки кореневим каналам зуба, День працівників нічної зміни, День «Пожертвуйте денну зарплату на благодійність», День одометра, День секретаря, День горіхової помадки, в Грузії - День пам'яті святого апостола Андрія Первозванного, у Чорногорії - День святого Василя Острозького, в Таджикистані - День Шашмакома, в Португалії - День Святої Джоани, у Фінляндії - День фінської самосвідомості.

Пам'ятні дати 12 травня, річниці та події

У 996 році в Києві була освячена Десятинна церква.

У 1311 році інквізиція у Франції публічно стратила 54 видних діячі Ордена тамплієрів.

У 1830 році було проголошено утворення Республіки Еквадор.

У 1935 році в американському містечку Акрон, штат Огайо, був заснований перший клуб анонімних алкоголіків.

У 1963 році почав своє плавання Кеніті Хорія - японський сольний яхтсмен, який вперше самотужки перетнув Тихий океан. Він це зробив у північних широтах за 93 дні.

У 1969 році у Великій Британії був ухвалений закон про зниження вікового виборчого цензу - з 21 року до 18 років.

У 2004 році в Англіканській церкві була введена посада веб-священика, до обов'язків якого входить опіка приходу, який існує виключно в мережі Інтернет. Цю посаду зайняла жінка - Елісон Леслі.

У 2017 році почав поширення мережевий черв'як-вимагач WannaCry, який вразив понад 200 тисяч комп'ютерів із Microsoft Windows у більш ніж 150 країнах.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 12 травня вшановує пам'ять дев'яти мучеників. У цей день звертаються до святих по допомогу про зцілення хворих. У народі день назвали «Мемнон - дев'ять напастей геть».

Що сьогодні не можна робити

Цього дня не можна байдикувати, лихословити та влаштовувати великі застілля.

Прикмети на 12 травня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- мурахи переселяються в більш сухе місце - до сильних і затяжних злив;

- багато хрущів - до посухи;

- схід сонця ясний - до теплого літа;

- теплий вечір і зоряна ніч - до багатого врожаю;

- гроза - опади будуть довгими.

11 переглядів1 коментар
bottom of page