top of page

"Covishield" - яких побічних реакцій слід очікувати: перевірено на собі

Серед реакцій організму людини від вакцини Covishield\AstraZeneca можливі втомлюваність, головний біль, озноб.
Таку інформацію оприлюднило МОЗ. «Вакцинація від Covid-19 допоможе вам виробити імунітет до вірусу. Після введення вакцини організм певним чином формує імунну відповідь, яка захистить від важкого перебігу та ускладнень від хвороби. Можливі наступні реакції: почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції; лихоманка чи озноб; головний біль, біль у м'язах чи суглобах», - йдеться у повідомленні. Уточнюється, що також серед можливих реакцій організму людини на цю вакцину — збільшення лімфатичних вузлів; нудота; втомлюваність; безсоння.

Зазначається, що ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. МОЗ радить громадянам у разі появи дискомфорту після вакцинації звертатися до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Щодо перевірки на собі - реально побічні реакції відчувалися 1,5 доби, максимальне підвищення температури до 38 градусів через 6 годин після вакцинації, паралельно - головний біль і біль у м'язі, куди, власне, зробили укол (Андрій Романцов). Хоча реакції - справа індивідуальна.

Як повідомлялося раніше, 23 лютого в Україну було доставлено 500 тис. доз вакцини Covishield, розробки Oxford/AstraZeneca, і вироблену на потужностях Serum Institute. Поставки були здійснені через міжнародну закупівельну організацію Crown Agents. До 31 березня МОЗ розраховує отримати ще 1,5 млн доз цієї вакцини. Також очікується поставка 117 тис. доз вакцини Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.

376 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 04, 2023

Thanks for this nice article. We have the best gambling activities best place for enjoying visit our website too. https://j9korea.com/


Like
bottom of page