Газ «під ключ»: як це зробити?

Кожен з нас хоче мати тепло і гарячу воду щодня. Безперебійно, незалежно від пори року. Будуючи будинок, або купуючи квартиру ми мріємо про затишок і комфорт. Природний газ досі залишається найбільш економічно вигідним енергоресурсом. Опалення природним газом обійдеться вам мінімум вдвічі дешевше, ніж опалення електрикою. Адже вартість одного кіловату енергії з газу складає менше 70 копійок, тоді як кіловат електрики коштує майже 2 грн.

Комфортне споживання газу залежить від якості робіт з будівництва зовнішніх та внутрішніх газових мереж, індивідуального підбору газового обладнання.

Замовити послугу газифікації «під ключ» можна у всіх Клієнтських просторах 104.ua.

Серед переваг комплексного підключення: синхронність виконання усіх процесів, експертний супровід, якісні матеріали та новітнє газове обладнання – що дозволить суттєво заощадити клієнту час та кошти під час газифікації об’єкта.


Приєднання до газової мережі – складний технологічний процес, який варто довірити фахівцям – про це розповідає начальник Чернівецького управління клієнтського сервісу ТОВ 104.ua. Дмитро Мотовілін.


Хто може замовити послугу та куди звертатися потенційним клієнтам?


Послуга приєднання – доступна усім. Живете ви у місті або у приватному секторі.

Єдине, що має значення – відстань до газопроводу та потужність споживання. Ці ж фактори і впливають на швидкість та вартість приєднання.

Загалом є два види приєднань – стандартне та нестандартне.

Стандартне приєднання - потужність газоспоживання не перевищує 16 куб.м/год., а відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості. Термін такого приєднання - до 90 днів, фіксована вартість визначається постановою НКРЕКП для кожного регіону окремо. В Чернівецькій області вона коливається від 11,7 до 17,5 тис. грн.

За інших умов - приєднання нестандартне. Термін і вартість тут будуть індивідуальними, залежно від технічних умов реалізації проекту.

Як приєднатися до газових мереж?

Якщо вам потрібно газифікувати будинок чи підприємство, збудувати внутрішньо-будинкові мережі та підібрати обладнання для опалення, то необхідно звернутися до 104.ua Клієнтського простору. Написати заяву у Персонального менеджера, який надалі контролюватиме усі етапи підключення і навіть допоможе підібрати газове обладнання. Окрім заяви, потрібно надати пакет документів.

Документи, які необхідно надати побутовим споживачам:

- копії документів які посвідчують фізичну особу або її представника;

- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);

- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;

- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);

- копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням технічних характеристик

Документи, які необхідно надати юридичним особам та ФОП:

- копії свідоцтва про державну реєстрацію та/або витяг з державного реєстру;

- довідка про взяття на облік або реєстрацію у ДФС відповідно до вимог Податкового кодексу України;

- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);

- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;

- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);

- копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням технічних характеристик;

- свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість та/або свідоцтво про сплату єдиного податку

Які етапи виконання робіт слідують за поданням документів?

Підключення об`єкта до газових мереж складається з двох етапів: будівництва зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання.

Газові мережі зовнішнього газопостачання – це газові мережі,– це відрізок труби від газопроводу, до якого під’єднується споживач, до лічильника домогосподарства.

Газові мережі внутрішнього газопостачання - газові мережі, які йдуть від лічильника до газових приладів.

Якщо клієнт замовляє у комплексі будівництво зовнішніх та внутрішніх мереж газопостачання, проектування та монтаж зовнішніх мереж газопостачання відбувається одночасно з проектуванням та монтажем мереж внутрішнього газопостачання. Це значно скорочує терміни газифікації, адже фахівці здійснюють усі роботи паралельно.


Етапи та особливості будівництва зовнішніх мереж газопостачання:

  • Отримання технічних умов (ТУ) – вихідні дані для проектування мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання;

  • Проектування зовнішніх мереж газопостачання;

  • Монтаж зовнішніх мереж газопостачання;

  • Введення в експлуатацію зовнішніх мереж газопостачання;

  • Пуск газу у зовнішні мережі газопостачання.


Етапи та особливості будівництва внутрішніх мереж газопостачання:

  • Проектно-кошторисні роботи;

  • Будівельно-монтажні роботи;

  • Введення в експлуатацію газових мереж внутрішнього газопостачання;

  • Пуск газу у внутрішні мережі газопостачання – передбачає 100% будівельну готовність і підключення встановленого газового обладнання до мереж внутрішнього газопостачання.


Коли зовнішні та внутрішні мережі збудовані, клієнт підписує в 104.ua Клієнтському просторі Договір на розподіл природного газу. Після чого, здійснюється пуск газу і клієнт може ним користуватися. Виконують ці роботи Оператором ГРМ – АТ «Чернівцігаз» протягом п’яти робочих днів у міській місцевості та десяти робочих днів у сільській місцевості.

Як підібрати «розумне» газове обладнання та лічильник?

Кожен клієнт, з поданням заяви про приєднання, має визначитися з обладнанням, яке планує використовувати. Персональний менеджер у 104 ua Клієнтському просторі допоможе розрахувати необхідну потужність споживання газу та навантаження на газорозподільні мережі, здійснити індивідуальний підбір газового обладнання.

Потужність обладнання має відповідати потребам споживання газу. При виборі лічильника також потрібно керуватися максимальною потужністю всього обладнання. Якщо потужність невелика – немає сенсу ставити потужне обладнання і навпаки. Надавати перевагу краще обладнанню від провідних виробників, експлуатаційний термін якого становить не менше 10 років.

Для того, щоб газове обладнання працювало як єдина «розумна» система, потрібно встановити додаткові автоматизовані системи. Наприклад, пристрій дистанційної передачі даних – модем. З його появою, споживач більше не думатиме про передачу показників лічильника щомісяця та розрахункове споживання. Для уникнення аварійної газової ситуації - встановлюється клапан-відсікач і сигналізатор газу.

Детальні консультації можна отримати в наших відділеннях та Клієнтських просторах, для відвідання яких, у зв’язку із пандемією, необхідно попередньо записатися за тел. 0372 93 19 04 та 067 444 8 104.

98 перегляд0 коментар