Відбулася зустріч щодо функціонування профільних ліцеїв у румуномовних громадах Чернівецької області.

Реформа старшої школи є частиною комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12 класи) за двома спрямуваннями: академічним і професійним.
Основні вимоги до ліцеїв визначено Законом України «Про повну загальну середню освіту», серед найважливіших:
функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);
функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;
демографічні показники розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Для формування перспективного плану мережі профільних ліцеїв Департаментом освіти і науки ЧОВА проведено 20 комунікаційних зустрічей з головами територіальних громад, депутатами обласної ради та місцевих рад, керівниками місцевих відділів освіти, педагогами.
На основі результатів цих зустрічей, пропозицій депутатів та громад оновлено план мережі профільних ліцеїв Чернівецької області.
Він передбачає функціонування 62 закладів загальної середньої освіти, що надаватимуть послуги старшої профільної освіти, зокрема 58 академічних ліцеїв, 2 військово-спортивних, 1 мистецького та 1 наукового.
При формуванні перспективного плану мережі профільних ліцеїв враховано поліетнічний склад населення області (із 52 громад у 19 територіальних громадах області, що мають у своєму складі національні меншини, викладання освітніх дисциплін здійснюється румунською мовою).
Тому планується функціонування 13 академічних ліцеїв у 12 громадах.
Зокрема, 4 румуномовних заклади (Чернівецька, Глибоцька, Герцаївська, Острицька громади) та 9 двомовних ( Мамалигівська, Новоселицька, Магальська, Тарашанська, Глибоцька, Красноїльська, Петровецька, Сторожинецька, Чудейська громади ).
Формування ефективної мережі професійних та академічних ліцеїв дозволить підвищити якість освіти та забезпечити кожній дитині можливість обрати профіль, що відповідає її здібностям. Реформа старшої школи залишається одним із ключових пріоритетів освітньої політики Буковини.
Comments