Ванчиковецька ОТГ вийшла на міжнародний рівень співробітництва
Ванчиковецька ОТГ Новоселицького району в складі в складі однойменного села, Черленівської та Костичанської сільрад було створено у березні 2019 року. Минулого року підчас виборів до громади приєдналися Тарасовецька, Фороснянська, Жилівська та Щербинецька сільські ради. Нині Ванчиковецька ОТГ – це 14500 осіб населення з територіальною площею 170 кв. кілометрів. Були організовані старостинські округи , а головою Внчиковецької об’єднаної громади став Володимир Лупой, колишній військовослужбовець та ініціатор створення першої ОТГ два роки тому. До речі , на минулорічних виборах при п’ятьох претендентах на голову 72 відсотки голосів, а виборців було 10,2 тисячі , отримав саме він.
...Ми зустрілися з паном Володимиром в обідню пору, коли він повернувся з Чернівців – привіз новий шкільний автобус. Причому , сам був за кермом. Каже, що краще самому перевірити, наскільки добротним є автобус, адже ним возитимуть дітей.
- Техніка те, що треба, тепер потрібно ще знайти грамотного водія, але з цим проблем не буде, - впевнений він. – Населення нашого ОТГ здебільшого зайняте сільським господарством, 40 відсотків перебуває на заробітках за кордоном. Раніше керівництво району не віримо, що наша громада може бути самодостатньою. Дійшло до того, що при складанні перспективного плану село Костичани було “загублене “, довелося розробникам нагадати за нього. Не для похвальби, але попередньою громадою ми довели, що громада може бути самодостатньою, до торішніх виборів на її рахунку залишалося півтора мільйона гривень. На нинішній рік бюджет ОТГ становить 78 мільйонів гривень, з яких 22 мільйони – це власні фінансові надходження. Джерел для наповнення громадської казни є чимало, приміром, потрібно навести лад з обліком землі. Не повірите, але нам вдалося виявити за попередній рік 386 гектарів земель, які були в тіні. І це , впевнений, ще не все. Моє кредо в роботі таке : коли питання стосується життєдіяльності громади, то ніякої “ дружби “ ні з ким бути не може. І приватним підприємцям , які працюють на території Ванчиковецької громади моя позиція відома .Справно платять податки такі промислові об’єкти як “ Екотехніка “, “ Золотий колос “, “ Колосок – 1 “, бройлерна фабрика та інші. На жаль, чимало родин потребують нашої допомоги, бо належать до категорії малоімущих.
- Яка ситуація в закладах освіти ?
- Маємо сім шкіл і сім дитячих дошкільних закладів.Приміром , опорна школа функціонувала у селі Котелевому, але воно ввійшло до Новоселицької ОТГ. А навчальні заклади у щербинцях, Форосні та Жилівці залишилися на балансі нашої громади, зрозуміло, що їхнє утримання вимагає чималих коштів. Крім цього, навчальні заклади потребують ремонту приміщень, заміни дахів й системи опалення. У Черленій потрібен стадіон – тут навіть спортзалу нема. Це стосується й Костичан. А два стадіони зі штучним покриттям зробимо. Потрібне фінансове забезпечення й музичній школі, яка знаходиться у Ванчиківцях та Костичанах. Скажімо, костичанський дитячий духовий оркестр на конкрсі в Румунії, а представляв він Україну, зайняв перше призове місце. Нині в музичній школі 113 дітей. Допомагаємо й всім бібліотекам. Додам, що незабаром вийде книга про історію села Ванчиківці .
- Пане Володимире, майже в кожній громаді одна з проблем – дороги ?
- Паротяжність наших доріг становить 122 кілометри. Могли б ремонтувати їх власними силами, є техніка, однак не можемо вирішити проблему з гравійним кар’єром – отримати дозвіл вкрай важко. Нині там лежить 50 тисяч кубометрів будматеріалів, які нам вкрай потрібні. Так, треба побудувати дамбу у Костичанах. Коли сталася торік повінь, то лише одне село – Ванчиківці, не було затоплено, бо тут ми зуміли власними силами побудувати дамбу. Це ж хотіли втілити в життя й мешканці Костичан та Тарасівців, але не отримали дозволу на будівництво від влади.
- На території ОТГ знаходиться колишня здравниця у Щербинцях й дитячий табір відпочинку “ Калинка “, як їх реанімувати ?
- Завдяки спонсорам. Один з німецьких підприємців, побачивши здравницю у Щербинцях, сказав, що тамтешній санаторій – це золото. Аналогічна ситуація з дитячим табором. Сподіваємось на допомогу з боку Румунії й Польщі, бо міжародне співробітництво – один з напрямків підвищення доброботу громад. Приміром, незабаром підпишемо угоду про побратимство з громадою Гміни Яблонь парчівського повіту Люблінського воєводства польщі в рамках проєкту “ Енергоефективна громада за зміцнення міжнаціональнох єдності . Поляки вже пообіцяли нам нову пожежну машину.
Також допомагають нам й вітчизняні спонсори. Особлива подяка нашої громади – Степанові Глігору, керівнику сільгоспгосподарства “ Золотий колос “, який за останні роки, а родом він з Ванчиківців, вклав в розвиток інфраструктури села вісім мільйонів гривень. Лише податків очолюване ним господарство, сплачує 564 тисячі гривень в рік. Лише на капремонт нашого будинку культури Степан Савович виділив майже два мільйони гривень.
Василь Гринюк
На знімку : Володимир Лупой з начальником освіти ОТГ Анжелою Довганюк.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job! https://j9korea.com/