top of page

Обов'язкову вакцинацію «розширять»: поштарі, соцпрацівники, працівники органів самоврядування

У вересні було запроваджено обов'язкову вакцинацію працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих держадміністрацій.

Міністерство охорони здоров’я України планує ще двічі розширювати перелік професій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися від COVID-19.

Про це повідомив в інтерв’ю "Радіо Свобода" очільник МОЗ Віктор Ляшко.

"МОЗ, на виконання закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", визначило перелік професій, для яких вакцинація обов’язкова. Ми будемо розширювати цей перелік. І вже зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов’язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки нашої країни, а також соціальні працівники та поштарі. Наступна хвиля – будемо розглядати питання органів місцевого самоврядування, комунальні підприємства, комунальні установи", – сказав Ляшко.

За словами міністра, перший документ вже зареєстрований, по другому "зроблені зміни, треба пройти погодження з іншими центральними органами виконавчої влади".

"Я думаю, тиждень – 10 днів – і документ повинен бути. Це максимум. Має бути знову ж таки зареєстрований у Мін’юсті та опублікований в офіційному віснику", – додав голова МОЗ.

У вересні уряд підтримав ініціативу МОЗ про запровадження обов'язкової вакцинації від COVID-19 для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Згідно з наказом МОЗ від 4 жовтня, обов’язковій вакцинації підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набирає чинності через один місяць з дня опублікування.

258 переглядів1 коментар
bottom of page