top of page

Паспорти вакцинації в Україні почнуть видавати синхронно з Європою

Наявність "ковідних паспортів" буде необхідною умовою для подорожей Європою, а тому Україна діє синхронізовано з європейськими партнерами.


Запуск COVID-сертифікатів в Україні відбудеться синхронізовано з європейськими партнерами та запланований на початок липня. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

"Європейський Союз перебуває на фінальній стадії узгодження цього документа. Його наявність буде необхідною умовою для подорожей Європою, а тому Україна діє синхронізовано з європейськими партнерами. Запуск наших цифрових сертифікатів запланований на початок липня", - зазначив очільник уряду.

COVID-паспортизація в Україні

Наприкінці березня на необхідності розробки системи СOVID-паспортизації для українців наголосив президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що ці паспорти вже розробляються багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу.

Тоді ж у Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що паспорти вакцинації для українців перебувають на фінальній стадії розробки.

У квітні в Кабінеті міністрів заявили, що Україна домовилася з Єврокомісією про співпрацю над сумісністю українського та європейського цифрового сертифіката про імунітет від COVID-19. Цифровий сертифікат, зокрема, підтверджуватиме, що людина вакцинувалася, одужала та зробила тести на коронавірус.

Паспорти вакцинації в Європі: що відомо

Європейська комісія 17 березня представила проект цифрового "зеленого сертифіката", який сприятиме безпечному вільному пересуванню громадян Євросоюзу на території ЄС.

При цьому Всесвітня організація охорони здоров'я виступає проти поїздок за сертифікатами вакцинації від COVID-19.

29 квітня Європейський парламент ухвалив свою переговорну позицію щодо COVID-сертифікатів, які підтверджуватимуть вакцинацію, імунітет або ж негативний тест на коронавірус.

21 травня Комітет постійних представників країн-членів Євросоюзу (Coreper) підтримав домовленість Ради ЄС і Європейського парламенту щодо запровадження цифрових COVID-сертифікатів з 1 липня.


89 переглядів1 коментар
bottom of page